۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - 2022 21 May
#
#
اخبار اقتصادی بورس

جدیدترین گزارش سرمایه گذاری جهان منتشر شد

جدیدترین گزارش سرمایه گذاری جهان منتشر شد
کد: 10081   تاریخ انتشار :۲۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۰

گزارش سرمایه گذاری جهان که در سال جاری نسخه بیست و پنجم آن توسط کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل (UNCTAD) منتشر شد با هدف اطلاع رسانی در زمینه مباحث جهانی درباره آینده سیاست های بین المللی برای سرمایه گذاری برون مرزی ارائه شده است.

به گزارش   TSEpress  به نقل از اقتصاد ایرانی  گزارش امسال آنکتاد نشان می دهد به دنبال رشد کم رمق اخیر اقتصاد جهانی، سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سال ۲۰۱۴، ۱۶ درصد کاهش یافته و به رقم ۱.۲ تریلیون دلار رسیده است. با این حال، بهبود وضعیت سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سال ۲۰۱۵ و بعد از آن مشهود است و امروزه جریان سرمایه گذاری مستقیم خارجی بیش از ۴۰ درصد از امور مالی و توسعه خارجی و اقتصادهای در حال گذار را شامل می شود.

این گزارش همچنین اشاره ای هم به سومین کنفرانس بین المللی تامین بودجه برای توسعه که در آدیس آبابا برگزار شد، کرده و بطور ویژه به بسیاری از مباحث حیاتی که بر اهمیت سرمایه گذاری مستقیم خارجی تاکید دارند می پردازد. همچنین سیاست گذاری در زمینه سرمایه گذاری بین المللی و رژیم های مالی به منظور اجرای برنامه های توسعه جدید و پیشرفت به سمت آینده اهداف توسعه پایدار را هم بررسی می کند.

گزارش سرمایه گذاری جهان، به چالش های کلیدی در زمینه حمایت از سرمایه گذاری بین المللی و ارتقای آن می پردازد که از جمله آنها می توان به موضوع حل و فصل اختلافات سرمایه گذار دولتی و مسئولیت سرمایه گذاران اشاره کرد.

این گزارش همچنین یک فهرست از پیشنهادات برای اصلاح رژیم معاهدات سرمایه گذاری بین المللی، همراه با یک نقشه راه برای راهنمایی سیاست گذاران در این حوزه در سطوح ملی، دوجانبه، منطقه ای و چند جانبه ارائه کرده است.

همچنین مجموعه ای از اصول و رهنمودهایی را برای اطمینان از انسجام بین مالیات های بین المللی و سیاست های سرمایه گذاری پیشنهاد می کند.

جهت دریافت متن کامل گزارش بر روی عکس زیر کلیک کنید:

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70