#
#
اخبار اقتصادی بورس

آذربایجان ۰٫۵ میلیارد دلار در حمل ریلی ایران سرمایه گذاری می‌کند

آذربایجان ۰٫۵ میلیارد دلار در حمل ریلی ایران سرمایه گذاری می‌کند
کد: 32286   تاریخ انتشار :۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۴۹

بر اساس سند چشم‌انداز باید تا سال ١۴٠۴، ٢۵‌هزار کیلومتر راه‌آهن در کشور داشته باشیم که در حال حاضر بین ١٠ تا ١٢ هزار کیلومتر ریل داریم بنابراین لازم است این عقب ماندگی از برنامه را با جذب فاینانسر جبران کنیم.

به گزارش TSEpress لاهوتی نماینده مردم لنگرود با حضور در جمع خبرنگاران در اولین قطار آزمایشی قزوین رشت گفت: از شرکت ساخت که در این شرایط این پروژه را به مرحله بهره‌برداری رسید تشکر می‌کنم.

  • وی ادامه داد: امرور اولین قطار تهران رشت تست آزمایشی خود را انجام داد و تا یک ماه دیگر با حضور رییس جمهور افتتاح می‌شود.
  • وی با اعلام این‌که سالانه ٣۶ میلیون نفر به استان گیلان سفر می‌کنند افتتاح این پروژه ریلی را در کاهش حجم سفر از طریق جاده تاثیرگذار خواند و گفت: بر اساس سند چشم‌انداز باید تا سال ١۴٠۴، ٢۵‌هزار کیلومتر راه‌آهن در کشور داشته باشیم که در حال حاضر بین ١٠ تا ١٢ هزار کیلومتر ریل داریم بنابراین لازم است این عقب ماندگی از برنامه را با جذب فاینانسر جبران کنیم.
  • لاهوتی گفت: با کشور آذربایجان به تفاهم  رسیده‌ایم که ریل از آستارای ایران به آستارای آذربایجان متصل شود. این خط حدود یک میلیارد دلار هزینه دارد که برای این مهم کشور آذربایجان قبول کرده است که۵٠٠ میلیون دلار به ایران برای توسعه ریل از رشت به آستارا و سپس اتصال به آذربایجان کمک کند.

بازار سرمایه   بورس تهران   توریل   حریل   حسیر   حمل ریلی   حمل و نقل ریلی   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219