#
#
اخبار اقتصادی بورس

صف فروش از شرکت‌های بورسی برچیده شد

صف فروش از شرکت‌های بورسی برچیده شد
کد: 383   تاریخ انتشار :۱۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۳

گزارش فارس از معاملات امروز تالار شیشه‌ای
صف فروش از شرکت‌های بورسی برچیده شد/ معامله بلوکی هلدینگ خلیج فارس هم به داد شاخص نرسید

شاخص‌های کل بورس در پایان معاملات امروز با وجود تأثیر مثبت هلدینگ خلیج فارس به واسطه معامله بلوکی حقوقی‌ها در قیمت‌های مثبت، روند منفی در پیش گرفت و با کاهش ۶۸ واحدی به ۷۲ هزار و ۱۲۰ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در سومین روز کاری این هفته بورس اوراق بهادار تهران شاخص 68 واحد دیگر به عقب برگشت و به رقم 72 هزار و 120 واحد رسید.

بر اساس این گزارش، در ساعات اولیه معاملات امروز روی نماد بزرگترین هلدینگ پتروشیمی (فارس) نزدیک به 6 میلیون داد و ستد بلوکی انجام شد و به همین جهت شاخص در نیمه معاملات مثبت بود، اما به واسطه فشار عرضه این وضعیت ادامه‌دار نشد و با تأثیر منفی شرکت‌های خودرویی و بانکی روند نزولی در پیش گرفت.

امروز برخلاف روزهای گذشته صف‌های فروش هیجانی از نمادها برچیده شد، اما سهام شرکت‌ها در پایین‌ترین سطح خود معامله شدند؛ در این شرایط ارزش معاملات به محدوده 287 میلیارد تومان نزدیک شد.

در جریان معاملات امروز بورس اوراق بهادار تهران شرکت‌های خودرویی، سیمانی، قطعه‌ساز و بانکی بیشترین عرضه بازار را به خود اختصاص دادند.

در فرابورس هم شاخص به واسطه تأثیر منفی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان، توکاریل و ذوب‌آهن اصفهان از پیشروی بیشتر یک واحد ناکام بود.

در این بازار اوراق امتیاز تسهیلات خرید مسکن که روز گذشته روند منفی در پیش گرفته بود، امروز هم با کاهش حدود 3 درصدی قیمت به محدوده 73 هزار تومان رسید.

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.