۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - 2024 19 May
#
#
اخبار اقتصادی بورس

۴۰ درصد معاملات بورس در اختیار ۵ کارگزار

۴۰ درصد معاملات بورس در اختیار ۵ کارگزار
کد: 956   تاریخ انتشار :۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۴

به گزارش TSEpress  و به نقل از، پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، از میان شرکت‌های کارگزاری فعال در بورس اوراق بهادار، کارگزاری مفید از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه، بیشترین ارزش معاملات الکترونیک را به خود اختصاص داد.

در عین حال، رتبه نخست از نظر ارزش معاملات عادی به کارگزاری حافظ و از حیث ارزش کل معاملات، کارگزاری صبا تامین صدر نشین کارگزاری ها شد.

آمار و اطلاعات منتشره از سوی اداره آمار و اطلاعات بازار شرکت بورس، حاکی از آن است که طی 9 ماه امسال، از میان 101 کارگزار حاضر در بورس اوراق بهادار، تعداد 94 کارگزار در معاملات آنلاین فعالیت داشته اند.

در عین حال، آمارها نشان می دهد که حدود 40 درصد از کل معاملات الکترونیکی در 6 کارگزاری انجام شده است که به ترتیب کارگزاری های مفید با 23.11 درصد، آگاه با 6.08 درصد، بانک کشاورزی با 3.49 درصد، امین آوید با 2.64 درصد، بانک ملی ایران با 2.27 درصد و حافظ با 2.19 درصد رتبه های اول تا ششم را از نظر ارزش معاملات آنلاین به خود اختصاص دادند.

در عین حال، از کل معاملات انجام شده در این مدت،  بیش از 165 هزار میلیارد ریال خرید و فروش ها به صورت الکترونیکی انجام شده که 18.60 درصد از کل خرید و فروش ها است. این در حالی است که ارزش کل خرید و فروش کارگزاری های فعال در این مدت، بیش از 889 هزار میلیارد ریال بوده است.

از سوی دیگر، ارزش خرید و فروش معاملات به صورت خرد و بلوک معادل 67 درصد کل معاملات و ارزش خرید و فروش عمده و سایر نیز 32 درصد از معاملات را در این مدت به خود اختصاص داده است.

این در حالی است که شرکت های کارگزاری کارگزاری صبا تامین با 13.08 درصد، بانک ملی با 12.33 درصد، کارگزاری مفید با 5.33 درصد، کارگزاری حافظ با 5.11 درصد و کارگزاری امین آوید با 4.79 درصد در رتبه های اول تا پنجم جدول کل ارزش معاملات قرار گرفتند.

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.