۲۹ فروردین ۱۴۰۳ - 2024 17 Apr
#
#
اخبار اقتصادی بورس

ایران خودرو جایگزینی 90 هزار تاکسی فرسوده را آغاز کرد

ایران خودرو جایگزینی 90 هزار تاکسی فرسوده را آغاز کرد
کد: 15336   تاریخ انتشار :۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۶

 گروه صنعتی ایران خودرو به عنوان تامین کننده اصلی خودروهای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری، جایگزینی 90 هزار تاکسی فرسوده را آغاز کرد. 

  به گزارش TSEpress   طرح نوسازی ناوگان و جایگزینی 90هزار دستگاه تاکسی فرسوده در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با حضور دکتر محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور رونمایی شد و به امضای مهندس هاشم یکه زارع، مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو و سایر نهادها و دست اندرکاران اجرای این طرح رسید. نوبخت در آیین آغاز اجرای این طرح ضمن تقدیر و تشکر از گروه صنعتی ایران خودرو به دلیل تقبل تامین خودرو های مورد نیازطرح گفت: بی شک صنعت خودرو پس از گذار از دوران سخت تحریم ها با استفاده از تکنولوژی های جدید و به روز دنیا، می تواند خودروهایی مناسب تر تولید کرده و به هموطنان عزیز تحویل دهد. وی تصریح کرد: برخی از کارشناسان نگران بودند تا اجرای طرح تسهیلات 25 میلیونی خودرو باعث افزایش تورم در جامعه شود اما خوشبختانه با تمهیداتی که از سوی دولت،  نظام بانکی و خودرو سازان در نظر گرفته شده بود شاهد بودیم که در دی ماه نرخ تورم نقطه به نقطه، تورم ماهانه و سالانه کاهش یافت. گفتنی است اجرای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری از ابتدای بهمن ماه کلید خورد و ثبت نام تاکسی های فرسوده از 12 بهمن ماه همزمان با ایام مبارک دهه فجر آغاز می شود. در این طرح 90 هزار دستگاه خودروی سمند و پژو 405 دو گانه سوز، جایگزین تاکسی های فرسوده ناوگان حمل و نقل شهری خواهد شد. سقف تسهیلات بانکی برای هر یک از این خودروها   200میلیون ریال با نرخ سود 16 درصد و دوره بازپرداخت آن 48 ماه در نظر گرفته شده است. همچنین مبلغ 50 میلیون ریال نیز برای اسقاط خودروهای فرسوده و یارانه دولتی در اجرای این طرح در نظر گرفته شده است و مابعد التفاوت 250 میلیون ریال تسهیلات در نظر گرفته شده از قیمت خودرو از متقاضیان طرح دریافت می شود. تحویل خودروهای جایگزین شده از اسفند ماه آغاز خواهد شد و تا پایان شهریور سال 95 ادامه خواهد یافت.تمام خودروهای این طرح دو گانه سوز بوده و مخزن سی  ان جی نصب شده روی آنها با هر بار سوخت گیری قابلیت پیمایش 300 کیلومتر را خواهد داشت. بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته پیش بینی می شود مالکان تاکسی های فرسوده یک هفته پس از اسقاط خودرو، تاکسی جایگزین را تحویل خواهند گرفت.
منبع : عصر ایران

خودرو   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70