۳۱ فروردین ۱۴۰۳ - 2024 19 Apr
#
#
اخبار اقتصادی بورس

بازدید هیئت صنایع نفتی روسی از پتروشیمی شازند

بازدید هیئت صنایع نفتی روسی از پتروشیمی شازند
کد: 16698   تاریخ انتشار :۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۱۰

  • نشست تولیدکنندگان استان مرکزی با هیئت صنایع نفتی و تولیدی استان باشقیرستان روسیه در اراک برگزار شد و این هیئت روسی از مجتمع پتروشیمی شازند بازدید کرد.
  • به گزارش TSEpress  به نقل از ایرنا، در این نشست دو طرف درباره مباحث انتقال فناوری، تولید، صادرات و واردات مواد نفتی، کشاورزی و صنعتی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
    مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در این نشست گفت: هم اکنون ٧٠ درصد صادرات و ٧٥ درصد واردات کشور ایران به روسیه را به ترتیب مواد غذایی و مواد اولیه فرآوری نشده مورد نیاز واحدهای صنعتی تشکیل می دهد. محمدرضا حاجی پور افزود: ٩٥ درصد صادرات استان مرکزی را مواد صنعتی تشکیل می دهد که این مواد به کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی صادر می شود. وی ادامه داد: اشراف نداشتن بخش خصوصی دو کشور ایران و روسیه نسبت به بازار های یکدیگر و آشنا نبودن تولیدکنندگان ایرانی با استانداردهای کشور روسیه از جمله عوامل پایین بودن صادرات و واردات دو کشور است. رئیس گروه دانشکده انتقال و ذخیره نفت و گاز استان باشقیرستان روسیه هم در این نشست گفت: این استان با دارا بودن ٩٣٠ هزار کیلومتر وسعت و دارابودن سه پتروشیمی بزررگ ،یکی از استانهای فعال در حوزه نفت و گاز روسیه است. فنزیل موگالیموف افزود: هم اکنون ١٨ هزار دانشجو و دو هزار هیئت علمی در ٩ گروه آموزشی نفت و گاز و آماده سازی حمل و نقل نفت و گاز در این دانشگاه به تحصیل و تدریس اشتغال دارند. موگالیموف گفت: ٩٠ درصد از دانش آموختگان این دانشگاه هم اکنون در داخل و خارج از کشور در رشته های نفت و گاز به فعالیت مشغول هستند. رئیس دانشگاه صنعتی اراک نیز در این نشست گفت: این استان با برخورداری از ظرفیتهای عظیم صنعتی و کشاورزی بیش از دو برابر وسعت و جمعیت خود در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور نقش آفرینی می کند. محسن نجفی افزود: انتقال فناوری در حوزه صنایع فلزی، تجهیزات معدنی، حوزه انرژیهای نو، بادی و زمین گرمایی از اولویتهای جامعه دانشگاهی استان مرکزی و کشور ایران است. در این نشست مقرر شد هیئتی متشکل از تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان مرکزی برای بازدید و آشنایی از ظرفیتهای واحدهای تولیدی استان باشقیرستان به روسیه سفر کنند. هیئت روسی در سفر یک روزه به استان مرکزی از مجتمع پتروشیمی شازند و موزه حسن پور شهرستان اراک بازدید کردند.

پتروشیمی شازند   روسیه   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219