#
#
اخبار اقتصادی بورس

بازدید وزیر صمت از طرح توسعه وخط تولید کویرتایر

بازدید وزیر صمت از طرح توسعه وخط تولید کویرتایر
کد: 36380   تاریخ انتشار :۱۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۲۹

  • به گزارش اخبار بورس ، Tse Press، رضا رحمانی در جلسه ای که برای حل و فصل مسایل و مشکلات شرکت کویر تایر در محل این شرکت برگزار شد، بیان کرد: تأمین لاستیک سنگین برای رفع وابستگی برای ما حائز اهمیت است و یکی از کارهایی که امسال واقعاً جدی گرفتیم و به هر طریق ممکنی پیگیری می‌کنیم، موضوع داخلی سازی اقلام وارداتی برای قطع وابستگی است.
  • او داخلی سازی و قطع وابستگی را از دستورات و فرامین مقام معظم رهبری دانست و افزود: ایشان فرمودند که رفع وابستگی بحثی فراتر از توجیه اقتصادی است و باید کشور از وابستگی بیرون بیاید.
  • وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تولید در بیشتر رشته‌ها بیش از نیاز کشور است و باید صادرات شود، گفت: اما در لاستیک سنگین از معدود مواردی است که وابسته هستیم و تا پارسال ۷۰ درصد به واردات این کالا وابستگی داشتیم.
  • رحمانی با اعلام اینکه شخضاً برای راه اندازی طرح‌های تولیدی در این زمینه پیگیر هستم، تصریح کرد: همین کویر تایر و چند واحد تولیدی لاستیک سنگین را داریم پیگیری می کنیم. در زابل مشکلات یک واحد لاستیک را پیگیری و حل کردیم.
  • او با اعلام اینکه برای تولیدات داخلی لاستیک سنگین، مشکل بازاریابی نخواهیم داشت، گفت: از منابع کشوری تبصره ۱۸ برای پنج کارخانه لاستیک سازی کشور اعتبار تخصیص می‌دهیم و تامین اعتبار این پنج کارخانه از محل تبصره ۱۸ برای ما دارای اولویت است و رفع وابستگی کشور به لاستیک سنگین یک اولویت است.
  • وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در مرحله بعدی بانک مرکزی باید نسبت به تامین اعتبارات لازم اقدام کند، تصریح کرد: مثل دوران دفاع مقدس در جنگ اقتصادی به وجود آمده پیروزیم.
  • رحمانی با اعلام اینکه کشور در حال صنعتی شدن است، گفت: حمل و نقل یکی از بازارهای خوب آینده برای کشور در این مسیر است.
  • گفتنی است در این جلسه تصمیمات لازم برای حل و فصل مسایل و مشکلات شرکت کویر تایر در خصوص تامین مالی و مواد اولیه گرفته شد و وزیر صنعت، معدن و تجارت قول هر گونه همکاری و پیگیری لازم را در سریعترین زمان ممکن داد.

بورس   کویر تایر   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219