#
#
اخبار اقتصادی بورس

بلومبرگ خبر داد: ذوب آهن اصفهان 2 خریدار خارجی دارد

بلومبرگ خبر داد: ذوب آهن اصفهان 2 خریدار خارجی دارد
کد: 18756   تاریخ انتشار :۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۴

شرکت  ذوب آهن اصفهان، سومین تولیدکننده بزرگ فولاد ایران در میان برنامه‌هایی که برای افزایش تولید دارد، در تلاش است تا 73 درصد سهام خود را عرضه کند.

 .
به گزارش TSEpress  و به نقل از بلومبرگ ، از 2 شرکت کره ای و لوگزامبورگی به عنوان خریداران سهام شرکت ذوب آهن اصفهان نام برده می شود. در این راستا مسعود غلام‌پور، مدیر تحقیقات و بازاریابی سرمایه‌گذاری نوین گفت شرکت‌هایی در کره جنوبی و لوگزامبورگ تمایل دارند تا سهام این شرکت را بخرند. شرکت نوین در زمینه فروش به دولت مشاوره می‌دهد. ایران و صندوق بازنشستگان برای کارگران بازنشسته فولاد می‌خواهند 73 درصد سهام این شرکت را بفروشند.

مجتبی فریدونی، مدیر سرمایه‌گذاری در ذوب آهن اصفهان گفت: این شرکت در نظر دارد تا تولید خود را از 2.4 میلیون تن متریک به 3.2 میلیون تن متریک در سال منتهی به مارس 2017 افزایش دهد.

وی افزود در سال گذشته به علت رشد کند اقتصادی ناشی از کاهش قیمت نفت، تولید 4 درصد کاهش یافت.

بر اساس آمارهای انجمن جهانی فولاد، ایران پس از ترکیه، بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد غرب آسیاست. تولید فولاد ایران از 1.3 میلیون تن در پایان سال گذشته به 1.5 میلیون تن در ماه آوریل افزایش یافته است. این کشور در تلاش است تا بخش انرژی و دیگر صنایع خود را بازسازی کند.

سازمان خصوصی‌سازی ایران، فروش 56 درصد سهام ذوب آهن اصفهان را برعهده دارد. این سازمان این شرکت را از سازمان تامین اجتماعی ایران تحویل گرفته است. به گفته غلام‌پور، گروه تامین اجتماعی توانایی خرید کل سهام نداشت. صندوق بازنشستگی 17 درصد دیگر سهام که از فروش کنار گذاشته شده است را در اختیار دارد.

به گفته غلام‌پور و جعفر سبحانی، مشاور سازمان خصوصی‌سازی ایران، در مرحله نخست، تمام 73 درصد از طریق یک بلوک سهامی عرضه شده اما هیچ خریداری نداشته است.

سبحانی ادامه داد این بلوک دوباره در آینده نزدیک عرضه خواهد شد.

ذوب آهن   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219