۳ فروردین ۱۴۰۲ - 2023 23 Mar
#
#
اخبار اقتصادی بورس

در حاشیه جلسه هیات دولت صورت گرفت، تقدیر رییس جمهور از رییس سازمان بورس

در حاشیه جلسه هیات دولت صورت گرفت، تقدیر رییس جمهور از رییس سازمان بورس
کد: 36156   تاریخ انتشار :۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۵

دکتر حسن روحانی تلاش های ارزشمند شاپور محمدی رئیس سازمان بورس را عامل افزایش شفافیت، کارائی، توسعه همه جانبه و ثبات بازار سرمایه و همچنین حفظ حقوق سهامداران دانست و از عملکرد وی در ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار تقدیر کرد.
به گزارش اخبار بورس Tse Press به نقل از سنا، پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، حجت الاسلام حسن روحانی،موفقیت های سازمان بورس و اوراق بهادار را به فعالان بازار تبریک گفت و از اقدامات توسعه محور  شاپور محمدی و کارمندان این سازمان قدردانی کرد. متن نامه رییس جمهور به شرح ذیل است: جناب آقای دکتر شاپور محمدی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، توفیقی سترگ، در مسیر آموزه های بزرگ دینی و انقلابی و تداوم فرهنگ فداکاری و جهادی است که شهدای والا مقام به عنوان میراثی ماندگار به یادگار گذاشته اند. تلاش های ارزشمند و قابل تحسین جنابعالی و همکاران محترمتان در سازمان بورس و اوراق بهادار موجب افزایش شفافیت و کارائی، توسعه همه جانبه و ثبات بازار سرمایه کشور و حفظ حقوق سهامداران شده است. این موفقیت را به جنابعالی و تمام کارمندان شریف آن سازمان تبریک می گویم و در سال"رونق تولید" لازم می دانم از این تلاش های ارزنده قدردانی نمایم. توفق روزافزون شما و همکاران شریف آن دستگاه را در خدمات به کشور عزیزمان از خداوند متعال مسئلت دارم. حسن روحانی در بازه زمانی ۳۶ ماهه (از ۵ مردادماه ۹۵ تا ۵ مرداد ماه ۱۳۹۸) شاخص کل بورس تهران رشد ۱۷۶ هزار و ۷۷۴ واحدی را تجربه کرد و این یکی از اصلی ترین دلایل  ارسال  تقدیر نامه رییس جمهور به رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار است. در این میان یکی از مهم ترین مولفه هایی که نشان از ورود نقدینگی های تازه به بورس دارد، ارزش معاملات روزانه بازار سهام است، میانگین ارزش معاملات از ۱۷۴ میلیارد تومان سال ۹۵ به ۱۷۰۰ میلیارد تومان نیز رسید، همچنین مجموع تعداد شرکت‌های پذیرفته شده در بورس، فرابورس و بازار پایه فرابورس از ۴۰۰ شرکت در مرداد سال ۹۵، به ۶۰۹ شرکت رسیده است.
  • برخی از دیگر دستاوردهای مهم بازار سرمایه در ۳۶ ماهه منتهی به مرداد ۹۸
  • - اصلاح و ابلاغ دستورالعمل جدید توقف و بازگشایی نمادها. - توسعه بازار مشتقه. - ورود ابزارهای جدید. - کاهش هزینه های معاملاتی - کاهش کارمزد ارکان. - کاهش مالیات داد و ستد سهام در سال ۹۷. -  عرضه کالاهای مهم به خصوص نفت خام و بنزین در بورس انرژی. - تغییر عضویت در کمیسیون بین المللی اوراق بهادار (IOSCO). - طرح و پیگیری قضایی بیش از ۴۰ پرونده با موضوع جرایم ارتکابی در بازار سرمایه و مقررات مبارزه با پولشویی. - کاهش روزهای تسویه معاملات سهام از ۳ روز به ۲ روز. - افزایش سطح تعامل با رسانه ها و برگزاری رویداد های آموزشی – فرهنگی همچون لیگ ستارگان بورس و جشنواره بورس و رسانه. - به روز رسانی سامانه معاملات. - طراحی، پیاده‌ سازی، تست و استقرار داشبوردهای حوزه ریسک سیستمی و نقدشوندگی. - طراحی و راه‌اندازی سامانۀ مدیریت ریسک نامک. - طراحی و راه‌اندازی سامانۀ هوشمند نظارت بر معاملات اعتباری کارگزاران.

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219