۲۷ فروردین ۱۴۰۳ - 2024 15 Apr
#
#
اخبار اقتصادی بورس

رفع محدودیت قانونی تماس تصویری موبایل تا ۶ ماه آینده

رفع محدودیت قانونی تماس تصویری موبایل تا ۶ ماه آینده
کد: 13419   تاریخ انتشار :۲۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۶

دبیر شورای عالی فضای مجازی در پاسخ به این سؤال که آیا تعلل در انحلال شوراهای عالی موازی با شورای عالی فضای مجازی، خلاف نظر و تأکید رهبری نیست، گفت: برخی شوراها عملاً با برگزار نشدن جلسات منحل شده‌اند اما درباره شورای عالی فناوری اطلاعات، پس از کسب نظر از دولتی‌ها در جلسه آینده شورای عالی فضای مجازی تصمیم‌گیری می‌شود.   به گزارش TSEpress و به نقل از فارس، ابوالحسن فیروزآبادی در جمع خبرنگاران در حاشیه نمایشگاه الکامپ در پاسخ به سوالی درباره زمان رفع محدودیت قانونی تماس تصویری از طریق موبایل اظهار داشت: لغو محدودیت تماس تصویری مستلزم تصویب پیوست فرهنگی است که پیوست فرهنگی هنوز در شورای عالی فضای مجازی ارائه نشده است.

وی پیش‌بینی کرد:‌پس از تصویب پیوست فرهنگی احتمالاً رفع محدودیت قانونی تماس فرهنگی از طریق موبایل تا 6 ماه آینده برطرف می‌شود.

دبیر شورای عالی فضای مجازی در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه آیا تعلل در انحلال شوراهای عالی موازی با شورای عالی فضای مجازی خلاف نظر رهبری نیست، گفت: شوراهای عالی از جمله شورای عالی انفورماتیک و شورای عالی اطلاع‌رسانی مدتهاست که تشکیل جلسه نداده‌اند و فعالیت این شوراها عملاً منحل است اما در مورد شورای عالی فناوری اطلاعات قرار است در جلسه آینده شورای عالی فضای مجازی نظرات نمایندگان دولت نیز شنیده شود و درنهایت درباره انحلال این شورا تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی در پاسخ به سؤال دیگری که مرجع نظارت بر شبکه‌های اجتماعی چه نهادی است، گفت: کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، موضوعات را رصد و تشخیص می‌دهد اما اگر در موضوعی شورای عالی فضای مجازی نیز نظر خاصی داشته باشد، آن را به کارگروه فیلترینگ اعلام می‌کند.

وی ادامه داد: همچنین موضوعاتی از جمله اینترنت پاک و سالم در کمیسیون‌های شورای عالی فضای مجازی مطرح و آیین‌نامه‌های مربوط به آنها تهیه شده که این موضوعات می‌تواند در موضوع ساماندهی و نظارت بر شبکه‌های اجتماعی تأثیرگذار و مؤثر باشد.

انتهای پیام/آ

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219