۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - 2023 9 Jun
#
#
اخبار اقتصادی بورس

رویترز؛اعلام مذاکره اوپک با تولیدکنندگان

رویترز؛اعلام مذاکره اوپک با تولیدکنندگان
کد: 8198   تاریخ انتشار :۱۰ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۰۲

به گزارش TSEpress و به نقل از فارس، قیمت نفت در معاملات امروز بازارهای آسیایی به علت انجام معاملات اندک و اقدام به برداشت سود از سوی سرمایه‌گذاران پس از افزایش 8 درصدی قیمت‌ این کالای اساسی در جلسه گذشته، نزدیک به 3 درصد کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، با گشایش بازار قیمت هر دو نوع نفت برنت و نفت خام آمریکا نزدیک به 2 دلار کاهش یافت.

«بن لی بران» تحلیلگر بازار سیدنی اپشن اکسپرس در این‌باره به رویترز، گفت: «بیشتر این کاهش به علت پیش خریدها بود... اندکی برداشت سود هم می‌تواند وجود داشته باشد.»

قیمت نفت خام آمریکا جلسه گذشته تا پایان روز سوم افزایش‌ها، 27.5 درصد رشد داشت که بیشترین افزایش 3 روزه به لحاظ دلاری از فوریه 2011و بیشترین افزایش درصدی در 25 سال گذشته به شمار می‌رود.

این افزایش با گزارش اوپک شدت گرفت. این کارتل نفتی اعلام کرد، تمایل دارد تا با دیگر با تولیدکنندگان برای رسیدن به یک قیمت منطقی مذاکره کند؛ همچنین انتشار آمار تولید نفت آمریکا از سوی اداره اطلاعات انرژی این کشور مبنی بر روند کاهشی تولید عامل دیگر این افزایش بود.

بانک ای ‌ان‌ زد در گزارش بازار خود نوشت: «اظهارات اوپک می‌توانست تنها جنبه سیاسی داشته باشد... اما به این نکته نیز اشاره کرد که بسیاری از تولیدکنندگان احتمالا از این سطوح خسارت خواهند دید.»

فیلیپ فیوچرز در یادداشتی نوشت: این سیگنال‌ها از سوی اوپک در مورد کاهش‌های احتمالی می‌تواند شیوه این کارتل برای کنار آمدن با افزایش صادرات نفت ایران به محض برداشته شدن تحریم‌ها باشد.

آمارهای اصلاح شده اداره اطلاعات انرژی آمریکا در روز دوشنبه نشان داد، تولید داخلی نفت آمریکا در ماه آوریل تنها اندکی بیش از 9.6 میلیون بشکه در روز بوده است و در دو ماه پس از آن نیز بیش از 300 هزار بشکه در روز کاهش یافته است.

به گفته تحلیلگران، ذخایر نفت آمریکا نیز هفته گذشته 1.5 میلیون بشکه کاهش یافته و به 449.3 میلیون بشکه رسیده است.

بانک مورگان استنلی در گزارش خود امروز اعلام کرد: علی‌رغم کاهش تولید آمریکا بازارهای جهانی هنوز با فزونی عرضه مواجه هستند و احتمال کاهش تولید نفت آمریکا در سال 2016 بسیار محتمل است.

هر بشکه نفت برنت با 1.44 دلار افزایش 52.71 دلار معامله شد. نفت برنت روز گذشته 4.10 دلار (8.2 درصد) افزایش یافته و 54.15 دلار فروخته شده بود.

نفت خام آمریکا نیز با 1.39 دلار کاهش 47.81 دلار معامله شد. این نوع نفت روز گذشته با افزایش  3.93 دلاری (8.8 درصد) بشکه‌ای 49.20 دلار فروخته شده بود.

 

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219