۲۷ فروردین ۱۴۰۳ - 2024 15 Apr
#
#
اخبار اقتصادی بورس

سقوط سهام هتل‌ها و شرکت‌های تفریحی در بازار بورس اروپا

سقوط سهام هتل‌ها و شرکت‌های تفریحی در بازار بورس اروپا
کد: 11685   تاریخ انتشار :۲۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۵

به گزارش TSEpress  به نقل ازصدای اقتصاد بازارهای سهام اروپایی بلافاصله بعد از حملات پاریس توانستند خود را در روز دوشنبه احیا کنند. با این حال، سهام شرکتهای مسافرتی و گردشگری در سراسر منطقه اروپا تحت فشار قرار گرفتند.

به گزارش روزنامه فایننشیال تایمز، شاخص سهام کاک 40 در پاریس به سرعت توانستند میزان خسارتها را جبران کند و حتی 0.1 درصد نیز رشد داشت.

اما این اتفاق خوشایند،‌ مانع نشد که سهام گروه هتلهای آکور پایین نیاید. سهام این شرکت بیشترین سقوط را پس از حمله پاریس شاهد بود و هر سهم این گروه با 6.6 درصد کاهش به 38.71 یورو رسید. این بزرگترین سقوط در شاخص ملی فرانسه و شاخص بین‌المللی اف‌تی‌اس‌ای یوروفرست 300 بوده و باعث شده که در سراسر منطقه اروپا شاخصهای مربوط به شرکتهای تفریحی و مسافرتی کاهش یابد.

قیمت سهام شرکت هتلهای اینترکنتیننتال نیز 2.6 درصد سقوط کرد. توئی که یک شرکت برگزارکننده تورهای گردشگری است و دفتر مرکزی‌اش در لندن واقع شده،‌ 3.9 درصد کاهش در ارزش سهام خود را شاهد بود. شرکت یوروتونل نیز که فعال در گردشگری است، 4.1 درصد کاهش یافته است.

سهام شرکتهای هواپیمایی هم سقوط کرده است. آ‌ای‌جی که شرکت مادر شرکتهای بریتیش ایرویز و ایبریا است نیز 2.9 درصد کاهش ارزش داشته است.

فهرست سهام شرکتهای لوکس در بازار بورس پاریس که معمولا به میزان خرج کردن گردشگران ارتباط دارد، نیز در روز دوشنبه سقوط کرد. سهام شرکت ای‌وی‌ام‌اچ 2.3 درصد و قیمت سهام هرمس 2.8 درصد و ارزش سهام باربری در بازار بورس لندن 1.6 درصد سقوط را شاهد بودند.

کارشناسان می‌گویند که این سقوطها در قیمت‌های چنین شرکتهایی قابل درک است و طبیعی بوده است که سهام شرکتهایی که در حوزه تفریح و گردشگری فعال هستند،‌ پس از ماجرای حمله به پاریس سقوط کنند. اثرات این حمله در بازارهای جهانی ممکن است تا مدتی باقی بماند.

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219