سهام بیمه اتکایی امین معارفه شد- سناریو های کشف قیمت

پس از معارفه عمومی شرکت بیمه اتکایی امین، سهام این شرکت به عنوان نهمین عرضه اولیه سهام در فرابورس در روز چهارشنبه هفته جاری کشف قیمت خواهد شد.

به گزارش TSEpress و به نقل از خبرگزاری فارس، در جلسه معارفه سهام بیمه اتکایی امین که با حضور مدیران این شرکت و سهامداران عمده آن دقایقی قبل برگزار شد، ضمن معرفی ویژگی‌ها و ظرفیت‌های این شرکت از آخرین وضعیت‌ها و ریسک‌های آن رونمایی شد.

کیایی مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین در این جلسه با بیان اینکه در سال مالی 94 به ازای هر سهم مبلغ 310 ریال عایدی پس از کسر مالیات پیش‌بینی شده، عنوان کرد: در عملکرد 9 ماهه شرکت حدود 104 درصد از این مبلغ محقق شده و تاکنون حسابرس شرکت نسبت به رقم برآوردی سود شرکت در بودجه امسال اظهار‌نظری نداشته است.

وی افزود: بیمه اتکایی امین در بودجه سال مالی 95 خود مبلغ 255 ریال سود به ازای هر سهم پیش‌بینی کرده و بنا دارد با توجه به الزام بیمه مرکزی و موضوع اساسنامه شرکت، سرمایه فعلی خود را از مبلغ 155 میلیارد تومان به مبلغ 400 میلیارد تومان افزایش دهد.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به برگزاری مجمع سالیانه سهامداران این شرکت در 30 دی‌ماه جاری عنوان کرد: عرضه سهام بیمه اتکایی امین به این دلیل پیش از موعد برگزاری مجمع سالیانه سهامداران برنامه‌ریزی شده که آن دسته از اشخاصی که علاقه‌مند بهره‌مندی از سود نقدی تقسیمی در مجمع این شرکت دارند، بتوانند در زمره سهامداران شرکت قرار بگیرند.

وی با اشاره به اینکه عرضه اولیه سهام این شرکت بیمه‌ای در روز چهارشنبه هفته جاری و به میزان 10 درصد کل سهام شرکت رخ خواهد داد، عنوان کرد: بیمه اتکایی امین در سال 82 به ثبت رسیده و پرتفوی خدمات بیمه‌ای این شرکت از سال 91 تا به امروز حدود 2 برابر شده است.

در ادامه تاجدار، مدیرعامل بیمه البرز و یکی از سهامداران عمده این شرکت در حاشیه معارفه بیمه اتکایی امین در برابر پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه با توجه به نسبت قیمت بر درآمدی گروه بیمه در بورس، نسبت پی بر ای تحلیلی مناسب برای کشف قیمت این سهم در روز عرضه اولیه را چگونه ارزیابی می‌کند، پاسخ داد: با توجه به ظرفیت‌های شرکت و انتظارات پیش رو، کشف قیمت سهم در محدوده نسبت قیمت بر درآمدی 7 مرتبه‌ای برای آن در روز عرضه اولیه سهام مناسب خواهد بود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.