#
#
اخبار اقتصادی بورس

صعود شاخص ادامه دار است؟

صعود شاخص ادامه دار است؟
کد: 19125   تاریخ انتشار :۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۸

در ادامه روند صعودی شاخص از اواخر هفته گذشته، امروز نیز شاهد رشد شاخص بازار سرمایه و ورود آن به کانال 75 هزار واحدی بودیم اما آیا این روند پایدار خواهد بود؟

    به گزارش  TSEpress  بازار سرمایه که پس از رشد چشمگیر ماه های پایانی سال گذشته از ابتدای سال جاری روند نزولی را در پیش گرفت و  نگرانی برخی سرمایه گذاران را در پیش داشت، این روزها و از اواخر تیرماه وارد فاز جدیدی شده و طی یک هفته گذشته همواره شاخص روند صعودی را در پیش گرفته است.

علی رضا کدیور، کارشناس بازار سرمایه، در گفت وگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین در پاسخ به اینکه آیا این روند ادامه دار خواهد بود و دوران ریزش بازار به پایان رسیده است؟ اظهار کرد:عواملی که در افت شاخص تاثیر گذار بودند همواره پا برجا هستند که اصلی ترین آنها قیمت نفت و مواد خام و معدنی و پتروشیمی است.

 وی در ادامه با اشاره به اینکه  نرخ ارز و رکود اقتصادی از دیگر عوامل موثر بر بازار سرمایه هستند، تاکید کرد: رکود حاکم بر اقتصاد موجب شده که اکثر شرکت های تولیدی با مشکل فروش محصولاتشان روبه رو هستند.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه اتفاق خاصی نیفتاده که روند بازار را تغییر دهد، تصریح کرد: به نظر می رسد رشد اخیر شاخص به انتشار صورت های مالی سه ماهه شرکت ها مرتبط باشد  و دلیل آن هم این است که بازار تحلیل نادرستی از صورت های مالی داشته است.

کدیور با بیان اینکه در آینده نزدیک روند صعود شاخص متوقف خواهد شد و این روند تداوم نخواهد داشت، گفت:آینده بازار نیز به متغیرهای تاثیرگذار بر بازار مانند قیمت نفت، مواد خام و نرخ سود بستگی دارد.

شاخص بازار سرمایه با رشد 249 واحدی در پایان معاملات امروز به 75 هزار و 183 واحد رسید.

بر اساس این گزارش، امروز در بازار سرمایه نمادهای فولاد، فملی و شبندر در رشد شاخص تاثیر مثبت داشتند.

بورس   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219