۲۸ فروردین ۱۴۰۳ - 2024 16 Apr
#
#
اخبار اقتصادی بورس

غافلگیری عربستان از تخفیف ایران در فروش نفت

غافلگیری عربستان از تخفیف ایران در فروش نفت
کد: 16128   تاریخ انتشار :۲۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۰

بلومبرگ اعلام کرد ایران برای اولین بار در دهه گذشته نسبت به عربستان تخفیف بیشتری برای فروش نفت خود برای ماه آینده تعیین کرد.

  به گزارش  TSEpress و به نقل از بلومبرگ، ایران نفت سنگین خود را به خریداران آسیایی با تخفیفی کمتر از عربستان سعودی می‌فروشد. این تخفیف در یک دهه گذشته بی‌سابقه بوده زیرا ایران به دنبال افزایش سهم خود در بازارهای جهانی بعد از لغو تحریم‌هاست.

شرکت نفت ملی ایران نفت خود را با 2.6 دلار در هر بشکه کمتر از شاخص دوبی عمان در ماه مارس عرضه می‌کند.

براساس آمارهای جمع‌آوری شده از بلومبرگ، ایران که قیمت نفت خود را حداقل از سال 2006 با قیمت نفت عربستان تنظیم می‌کند برای خریداران نفتی خود برای خرید در ماه آینده 10 درصد تخفیف داده است.

پنجمین کشور تولید کننده عضو اوپک به دنبال راهی است که سهم خود را بعد از لغو تحریم‌ها در بازارهای جهانی باز یابد.

ایران گفته است که صادرات نفت خود را بلافاصله 500 هزار بشکه در روز افزایش می‌دهد و برای معرفی نفت سنگین جدید در اوایل مارس آماده می‌شود.

ایران قبل از اعمال تحریم‌ها در سال 2012 دومین کشور صادر کننده نفت عضو اوپک بود که اکنون به دلیل کاهش تقاضا مجبور است تخفیف بیشتری به مشتریان خود بدهد.

ویل یوان یک تحلیلگر بازار نفت در شرکت هیوندای فیوچرز در سئول گفت: این بخشی از شیوه ایران برای باز پس گرفتن سهم از دست رفته خود از بازار است ایران برای اینکه بتواند مذاکرات با سعودی ها و اوپک را آغاز کند، باید ابتدا بخش مهمی از سهم از دست رفته خود را باز بیابد.

خبرگزاری فارس

نفت   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219