۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - 2022 11 Aug
#
#
تحلیل ها

فاراک ، سهمی با بنیادی مبهم و تکنیکال خوب

فاراک ، سهمی با بنیادی مبهم و تکنیکال خوب
کد: 13055   تاریخ انتشار :۱۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۴۵

شرکت ماشین‌سازی اراک در اولین پیش‌بینی سود منتهی به 31 شهریورماه 95، محتاطانه رفتار کرد و سود هر سهم را تقریبا معادل سال گذشته و با یک ریال افزایش 191 ریال به ازای هر سهم اعلام کرد. توجه داشته باشید که سود پیش‌بینی‌شده شرکت‌های پیمانکاری به هیچ عنوان نمی‌تواند با سود محقق شده در پایان دوره قیاس شود. این شرکت‌ها به شدت به وضعیت پیشرفت پروژه‌ها، اخذ قراردادهای جدید، و... وابسته هستند و صرفا نمی‌توان بر اساس سود اعلامی آنها در شرایط فعلی چشم‌انداز خاصی از وضعیت شرکت ترسیم کرد. «فاراک» نیز با توجه به آینده نامعلوم صنعت پیمانکاری و نامشخص بودن زمان موثر رفع تحریم‌ها بر صنعت پیمانکاری ترجیح داده است تغییر خاصی در ارقام سود پیش‌بینی خود ندهد و نظاره‌گر آینده بماند. به گزارش اقتصادنیوز، رفع تحریم‌ها اگرچه می‌تواند باعث ورود بهتر و ارزان‌تر ماشین‌آلات گردد، ثبات نرخ ارز و درآمدهای ارزی را در پی داشته باشد اما از طرف دیگر ورود شرکت‌های پیمانکار خارجی می‌تواند به عنوان یک تهدید بالقوه برای این صنعت به شمار آید. تحلیل تکنیکال «فاراک» از منظر هارمونیک در تصویر 1 که تایم هفتگی سهم را نشان می‌دهد شاهد تشکیل الگوی هارمونیک AB=DC معکوس در سهم هستیم که در قیمت 232 تومان تکمیل شد.
تصویر 1
تصویر 1
در تصویر 2 الگوی BAT را در سهم می‌بینیم که این الگو نیز در قیمت 232 تومان تکمیل گردید.
تصویر 2
تصویر 2
با بررسی سهم در تایم روزانه شاهد تشکیل الگوی اصلاحی AB=CD هستیم که نوید بازگشت سهم در قیمت 233 تومان را می‌دهد.(تصویر3)
تصویر 3
تصویر 3
در تصویر 4 که با استفاده از دو چنگال 50 درصدی رسم کردیم به وضوح مشخص است که سهم در ناحیه مناسبی قرار دارد. در چنگال بزرگ روی خط موازی پایینی و در چنگال کوچکتر روی خط میانی قرار دارد.
تصویر 4
تصویر 4
در تصویر 5 که از نمودار لگاریتمی سهم استفاده شده است، مشاهده می‌کنیم که سهم در یک ساختار کانالیزه در حال نوسان است که در حال حاضر به کف کانال بلند‌مدت خود رسیده است.
تصویر 5
تصویر 5
براین اساس، «فاراک» در قیمت مناسب خرید 232 تومان ، هدف قیمتی 330 تومان، حد ضرر 220 تومان و مقاومت‌های مهم 272 و 295 تومان، قراردارد.

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219