#
#
اخبار اقتصادی بورس

لیر ترکیه دوباره افت کرد/کاهش ادامه دارد

لیر ترکیه دوباره افت کرد/کاهش ادامه دارد
کد: 7825   تاریخ انتشار :۲۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۰۴

به گزارش TSEpress  و به نقل از فارس، بحران سیاسی و عدم توافق دو حزب عدالت و توسعه و حرکت ملی در ترکیه ارزش لیر این کشور را روز به روز کاهش می‌دهد. در آخرین معاملات روز گذشته بازار جهانی ارز، ‌ارزش لیر ترکیه با کاهش ارزش قابل توجهی روبرو شد.

ارزش این ارز در آخرین معاملات روز گذشته به 2.8677 دلار کاهش یافت.

این مسئله پس از آن روی داد که نخست وزیر ترکیه، احمد داوداغلو،‌از بی نتیجه بودن مذاکرات دو حزب عدالت و توسعه و حرکت ملی این کشور در توافق و تشکیل دولت خبر داد.

این دو حزب در انتخابات اخیر ترکیه بیشترین آرا را از آن خود کرده اند.

بر اساس پیش بینی کارشناسان، تشدید بحران سیاسی،‌ در کنار افزایش احتمال برگزاری انتخابات زود هنگام در این کشور، ارزش لیر را طی روزهای آینده بیش از پیش کاهش خواهد داد.

هفته‌ آینده مهلت احزاب سیاسی برای توافق بر سر تشکیل دولت پایان خواهد یافت و این احتمال وجود دارد که رئیس جمهور یا مجلس این کشور تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام در این کشور بگیرد.

در صورت تصمیم رئیس جمهور، پس از 90 روز انتخابات در این کشور برگزار خواهد شد.

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219