#
#
اخبار اقتصادی بورس

معامله ١٠ درصد از برق کشور به بورس انرژی می آید

معامله ١٠ درصد از برق کشور به بورس انرژی می آید
کد: 5187   تاریخ انتشار :۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۲۰

به گزارش TSEpress    به نقل از ملت بازار، علی حسینی، مدیرعامل بورس انرژی در این خصوص اظهار کرد: بر اساس نفاهم انجام شده با وزارت نیرو تا پایان سال ٩٤ قرار است ١٠ درصد از معامله های برق کشور در بورس انرژی انجام شود.

حسینی افزود: افزون بر تلاش برای ورود صنایع بزرگ به بورس انرژی برای خرید برق در تلاش هستیم تا معامله های خرده فروشی برق که اکنون از سوی چند شرکت در حال انجام است رونق بیشتری بگیرد. وی ابراز امیدواری کرد: با مساعدت و همکاری مجموعه وزارت نیرو شامل شرکت‏های توانیر، مدیریت شبکه برق ایران، توزیع نیروی برق، تولید نیروی برق و برق‏های منطقه‏ای شاهد رونق معاملات برق در بورس انرژی باشیم. حسینی ادامه داد: برق نخستین حامل انرژی پذیرفته شده در بورس انرژی ایران است و معامله آن به طور منظم و مستمر به صورت روزانه در بورس انرژی در حال انجام است.

وی تصریح کرد: بورس انرژی امکان تامین مالی شرکتهای فعال در صنعت برق و یاری رساندن به این صنعت را دارد.حسینی افزود: انتشار اوراق سلف موازی استاندارد برق، اوراق مشارکت، اوراق اجاره و اسناد خزانه اسلامی ابزارهایی هستند که امکان هدایت نقدینگی برای توسعه و سرمایه گذاری در صنعت برق را می دهد.

مدیرعامل بورس انرژی، با اشاره به سهم ١٧ درصدی معامله های برق از ارزش کل معاملات در بورس انرژی، خواستار توجه ویژه وزارت نیرو برای توسعه و رونق معامله های برق در این بورس شد و گفت: درصورتی که حجم معامله های امسال بتواند بر اساس هدف گذاری های انجام شده محقق شود در سالهای آتی می توان با توجه به زیر ساختهای موجود حجم و ارزش معامله ها را افزایش داد.

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219