۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - 2024 23 Apr
#
#
اخبار اقتصادی بورس

نفت اقتصاد روسیه را کشت

نفت اقتصاد روسیه را کشت
کد: 15483   تاریخ انتشار :۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۰۷

اقتصاد روسیه در سال 2009 تا کنون به دلیل کاهش شدید قیمت نفت بسیار کوچک شده‌است. این در حالی است که نفت یکی از کلیدی‌ترین کالاهای صادراتی روسیه بوده‌است. از طرفی تحریم‌های بین‌المللی به دلیل کشمکش‌های اوکراین نیز دسترسی بین‌المللی این کشور را به منابع مالی قطع کرده‌است.

به گزارش TSEpress و به نقل ازصدای اقتصاد  ولادیمیر میکلاشوسکی کارشناس اقتصادی در بانک هلسینکی طی ایمیلی گفت: «اقتصاد روسیه از قوانین و فیلترهای مختلفی عبور می‌کند. اما این اقتصاد همچنان به نفت وابسته است. ضعف روبل و واردات نیز همچنان به کاهش تولید داخلی منجر خواهد شد. اما مسیر آن ملایم خواهد بود. به نظر می‌رسد مسیر بهبود برای اقتصاد روسیه، طولانی و دردناک باشد.»بر اساس آمار به دست آمده، تولید ناخالص داخلی روسیه پس از رشد 0.6درصدی در سال 2014 به 3.7درصد رسید. کارشناسان اقتصادی در بلومبرگ طی پژوهشی کاهش 3.8درصدی را برآورد کرده‌اند.

اقتصاد بزرگ‌ترین صادرکننده نفت در جهان با دومین سال مشکلات اقتصادی روبه‌رو است. بخش عمده این مشکل از قیمت نفت است که روبل را با نوسان مواجه کرده‌است.

سیاستگذاران پولی در روسیه روز جمعه با هم جمع شدند تا در مورد نرخ بهره صحبت کنند. وضعیت هزینه و تورم در روسیه مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده‌است. بانک مرکزی در آخرین نشست خود نرخ بهره 11درصد را پیشنهاد داده‌است.

روبل 20درصد از ارزش خود را طی سه ماه در برابر دلار از دست داده‌است. نرخ تورم که در ماه دسامبر کاهش یافته بود همچنان روی 12.9درصد قرار دارد.

منبع: بلومبرگ

اقتصاد   روسیه   نفت   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219