۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - 2024 5 Mar
#
#
اخبار اقتصادی بورس

نوسانات نرخ ارز از این پس محدود می‌شود

نوسانات نرخ ارز از این پس محدود می‌شود
کد: 7289   تاریخ انتشار :۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۳۹

وزیر امور اقتصاد و دارایی، با تاکید بر اینکه از این پس نوسانات نرخ ارز محدود خواهد بود، گفت: ما به دنبال ایجاد ثبات و آرامش در بازار بوده و خوشحالیم که تا حدودی این ثبات ایجاد شده است.

  به گزارش TSEpress   علی طیب نیا درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا احتمال کاهش نرخ ارز در روزهای و هفته های آتی وجود دارد یا خیر، گفت: ما به دنبال ایجاد ثبات و آرامش در بازار بوده و خوشحالیم که تا حدودی این ثبات ایجاد شده است.

طیب نیا باتاکید براینکه ازاین پس نوسانات نرخ ارز محدود خواهد بود،تاکید کرد:تصور ما این است که نوسانات نرخ ارز محدود شود،اما رقمی را نمی توان برای آن درنظرگرفت و دراین باره اگر هرکسی عددی برای کاهش نرخ ارز تعیین کند،دروغ گفته است.

تعیین نرخ ارز در کشور برعهده یک سیستم شناور مدیریت شده است

وزیراموراقتصاد و دارایی با بیان اینکه تعیین نرخ ارز درکشور برعهده سیستم شناور مدیریت شده است، تصریح کرد: دراین سیستم تعیین نرخ ارز نه برعهده دولت و نه بانک مرکزی است؛بلکه قیمت در بازار و تحت تاثیر عوامل اقتصادی تعیین می شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ لغو برخی از تحریم‌ها طی یکسال و نیم گذشته به‌طور متوسط 2,6درصد در کاهش قیمت دلار مؤثر بوده است. برهمین اساس ماجرای لغو تحریم بانک مرکزی نیز می‌تواند، در بهبود شرایط بازار مؤثر باشد حال باید دید نتیجه نرخ ارز با برداشتن تحریم ها چه خواهد بود؟

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219