۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - 2024 21 Apr
#
#
اخبار اقتصادی بورس

چاه‌های نفتی امریکایی کاهش یافت نفت 18دلاری هنوز محتمل است

چاه‌های نفتی امریکایی کاهش یافت نفت 18دلاری هنوز محتمل است
کد: 17198   تاریخ انتشار :۲۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۰۵

حفاری نفت دیگر «بس» است.

 به گزارش TSEpress  به نقل از صدای اقتصاد بر اساس اطلاعات به دست آمده از بیکر هیوز، تعداد چاه‌های نفت و گاز فعال در ایالات متحده امریکا به پایین‌ترین سطح خود از 1949 تا کنون رسیده است.

این مسئله به خوبی نشان می‌دهد صنعت انرژی در امریکا به دلیل مازاد عرضه روندی معکوس را در پیش گرفته است.

قیمت نفت ماه گذشته به کمترین میزان خود در 13 سال گذشته یعنی 26دلار در ازای هر بشکه رسید. البته اخیراً قیمت نفت روندی بهبودی داشته و به 39دلار در ازای هر بشکه رسیده است. قیمت گاز طبیعی نیز حدوداً به کمترین میزان خود در 17 سال گذشته رسیده است.

اکنون در این بین بحث‌ها در مورد سرنوشت بازار نفت به اوج رسیده است.بیکر هیوز اعلام کرده است که هفته گذشته تنها 480 چاه فعال نفت و گاز بوده است و نسبت به سال گذشته 57درصد کاهش داشته است. آخرین باری که اینقدر پایین آمده بود مربوط به سال 1999 بود.

بسیاری از افراد معتقدند بازار نفت به کف قیمت خود رسیده است.

برخی برآوردها نشان می‌دهد تولید نفت اوپک در سال جاری بیش از 750هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت و در نتیجه تغییراتی را در مورد پیش‌بینی قیمت نفت ایجاد خواهد کرد.

اما تحلیل‌گرانی وجود دارند که می‌گویند بازار نفت هنوز روند نزولی خود را ادامه خواهد داد.

همه این مسائل تا حدود زیادی به تصمیم تولیدکنندگان بزرگ نفت برای متوقف کردن و کاهش تولید نفت بستگی دارد.

بازار نفت هنوز با چنان مازاد عرضه‌ای روبه‌رو است که برخی تحلیل‌گران نفت 18 دلاری را پیش‌بینی کرده‌اند.

کاهش مستمر تعداد چاه‌های نفتی فعال در امریکا، ورشکستگی شرکت‌های کوچک نفتی و تعدیل نیرو و کاهش هزینه از طرف شرکت‌های بزرگ نفتی همگی گواه بر این است که بازار نفت هنوز پر از تنش و آشوب است.

منبع: سی‌ان‌ان مانی

آمریکا   نفت   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219