#
#
گزارش روز - شنيده ها

گزارش بازار 5 اردیبهشت ماه

گزارش بازار 5 اردیبهشت ماه
کد: 4397   تاریخ انتشار :۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۱

بازاری متعادل با گرایش به سمت پایین

بازار بورس در ابتدای وقت اولین روز هفته ، کار خود را در محدوده قیمت آخرین معاملات روز چهارشنبه آغاز نمود . در ادامه عدم وجود تقاضای کافی ، موجب گردید بتدریج قیمت ها با کمی کاهش همراه گردند . از اواسط وقت با توجه به عدم افزایش قیمتها ، بخشی از فروشندگان بالقوه که مترصد فروش سهم خود در قیمتهای بالاتر بودند ، فروش های خود را آغاز نموده که این مساله موجب کاهش بیشتر قیمتها گردید بطوریکه بسیاری از نمادها تا قیمت صفر تابلو و حتی برخی تا محدوده منفی تابلو کاهش قیمت را تجربه نمودند . عدم مشارکت شرکتهای حقوقی در بازار این روزها از دلایل ایجاد چنین وضعیتی در بازار گردیده است . امروز نمادهای لیزینگی علی رغم بی توجهی بازار به گروه خودرویی و وضعیت نه چندان مطلوب روز اخیر ، با اقبال بازار مواجه گردیدند . در این بین برای برخی نمادهای این گروه حتی صف خرید نیز تشکیل گردید . شنیده هایی از تعدیل مثبت سود چند نماد لیزینگی از جمله ولبهمن به گوش می رسد . در گروه اوراق تسهیلات خرید مسکن (تسه) ، به مانند چند روز گذشته ، امروز نیز این اوراق با کاهش قیمت بیشتری همراه گردیدند . در گروه بانکی ، امروز دکتر سیف رئیس بانک مرکزی جلسه ای را در رابطه با نرخ سود بانکی با بانکهای مختلف برگزار خواهد نمود . گفته می شود این جلسه در جهت اتمام حجت بانک مرکزی با بانکهاست .

بازارهای بین المللی در بازارهای جهانی طی روز جمعه ، طلا با کاهش قیمت نسبتا زیادی مواجه گردیده و نهایتا در آخرین لحظات معاملات ، در سطح 1179 دلار و 47 سنت به کار خود پایان داد . اما در بازار نفت ، پس از اندکی کاهش قیمتها ، در اواخر وقت بامداد روز جاری نفت با افزایشی در حدود 1 درصد مواجه گردید . نفت برنت دریای شمال نهایتا در آخرین لحظه در سطح 65 دلار و 28 سنت به کار خود پایان داد .

بازار ارز بازار ارز در اولین روز کاری هفته با اندکی افزایش قیمت کار خود را آغاز نمود . امروز دلار کار خود را در نرخ 3327 تومان آغاز نموده و در ادامه تا نرخ 3325 تومان تغییر قیمت یافت .

شاخص کل شاخص کل در پایان معاملات روز اخیر با 29 واحد کاهش نسبت به روز گذشته به سطح 66540 واحد رسید . نمادهای پالایشی و خودرویی بیشترین ارزش معاملات روز اخیر را به خود اختصاص دادند .

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219