۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - 2022 16 May
#
#
اخبار اقتصادی بورس

یونان در چندقدمی سقوط اقتصادی نیاز 14 میلیارد یورویی بانک‌های یونانی

یونان در چندقدمی سقوط اقتصادی نیاز 14 میلیارد یورویی بانک‌های یونانی
کد: 10745   تاریخ انتشار :۱۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۴۰

بانک مرکزی اروپا روز شنبه اعلام کرد که چهار بانک اصلی یونان باید 14 میلیارد یورو (10 میلیارد پوند) دیگر داشته باشند تا بتوانند جلوی کاهش رشد اقتصادی را بگیرند.

به گزارش   TSEpress به نقل از صدای اقتصاد  این پول می‌تواند از طریق سرمایه‌گذاران بخش خصوصی یا از طریق کمک‌های مالی اتحادیه اروپا تأمین شود.بانک مرکزی اروپا گفته‌است این چهار بانک که آلفا بانک، یوروبانک، ان‌بی‌جی و پیراس‌بانک نام دارند تا 6 نوامبر فرصت دارند اعلام کنند که از چه طریقی قصد دارند خود را نجات بدهند.

بانک مرکزی اروپا تأکید کرده‌است که این بانک‌ها در خوشبینانه‌ترین سناریو 4.4 میلیارد یورو و در بدبینانه‌ترین سناریو 14.4 میلیارد یورو سرمایه نیاز خواهند داشتند.

طبق گفته بانک مرکزی اروپا، بانک‌ها موظف هستند ششم نوامبر اعلام کنند که سرمایه لازم را چگونه تزریق خواهند کرد. این سرمایه‌های جدید نیاز به برنامه‌ریزی‌های جدیدی دارد که باید تا پایان سال جاری مشخص شوند.

اگر بانک‌ها موفق شدند میزان ذخایر خود را از طریق سرمایه‌گذاری مجدد افزایش دهند، می‌توانند نوعی ثبات و تراز در وضعیت خود ایجاد کنند.

وزرای اقتصادی حوزه یورو در ماه آگوست 26 میلیارد از 86 میلیارد یورو کمک مالی را به صورت سرمایه به یونان تزریق کردند تا این کشور بتواند بدهی‌های خود را پرداخت کند.

کمک گرفتن یونان برای سومین بار در سال جاری، بانک‌های این کشور را بیش از پیش تحت فشار قرار داد و به آنها زیان وارد کرد.

ترس اصلی وام‌دهندگان به یونان این بود که مبادا این کشور از حوزه یورو خارج شود. اما بحث سقوط بانک‌های یونان همچنان پابرجاست.

منبع: گاردین

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70