۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - 2021 21 Sep
#
#
اخبار اقتصادی بورس

3 مانع بزرگ تجارت با روس ها

3 مانع بزرگ تجارت با روس ها
کد: 13154   تاریخ انتشار :۱۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۲۵

مشکلات حمل و نقل، محدودیت های بانکی و تعرفه بالای واردات از ایران در روسیه سه مشکل عمده تجار ایرانی در معامله با روس هاست.

 به گزارش TSEpress   اسدالله عسگراولادی عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران در گفت و گو با خبرنگار وب سایت خبری اتاق گفت: ما در تجارت با روس ها چند مشکل داریم که در جلسه ای که قرار است در اتاق تهران برگزار کنیم این مشکلات و موانع را بررسی خواهیم کرد و امیدواریم بتوانیم برای آن راه حلی پیدا کنیم. از جمله این مشکلات، موانع بانکی و حمل و نقل است.

رییس اتاق مشترک ایران و روسیه با اشاره به اینکه می توانیم در تامین بخش زیادی از نیاز روس ها جایگزین خوبی برای ترک ها باشیم گفت: تنش های پیش آمده بین روسیه و ترکیه برای ما یک فرصت است اما پیش از این هم ما جایگاه خوبی در روسیه از نظر صادراتی داشتیم. محصولات لبنی، صیفی جات، سبزیجات، سنگ آهن و محصولات پتروشیمی از جمله کالاهای ایرانی است که در روسیه بازار مناسبی دارد.

عسگراولادی ادامه داد: یک مشکل که در تجارت با روس داریم این است که آن ها در معاملات از روبل استفاده می کنند و این ارز هم همیشه در نوسان است که باید پشتوانه آن برای ضرر کمتر صادرکنندگان ما در کشور ایجاد شود. نکته دیگر این استکه روس ها عضو سازمان تجارت جهانی هستند و ما نیستیم. این باعث شده که تعرفه های آن ها برای واردات کالای ایرانی زیاد باشد. البته در سفر اخیر رییس جمهور این کشور به ایران، وعده هایی برای کاهش این تعرفه ها داده شده.

عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران گفت: تجار ایرانی کالایشان را برای صادرات به روسیه به کشورهایی مثل آذربایجان که تعرفه واردات از آن ها برای روس ها صفر است می برند و از آنجا صادر می کنند. امیدواریم در جلسه ای که در پیش داریم بتوانیم موانع تجارت با روسیه از جمله تعرفه ها را بررسی و حل و فصل کنیم تا تجار ایرانی راحت تر با روس ها معامل کنند.

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70