۱۱ فروردین ۱۴۰۲ - 2023 31 Mar
#
#
اخبار اقتصادی بورس

لایحه توسعه حمل ونقل ریلی به مجلس رفت

لایحه توسعه حمل ونقل ریلی به مجلس رفت
کد: 30200   تاریخ انتشار :۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۰

با توجه به افزایش روزافزون جمعیت و افزایش آلودگی، حمل‌ونقل ریلی اقتصادی‌ترین، امن‌ترین و پاک‌ترین روش حمل‌ونقلی در دنیا معرفی شده است.

به گزارشTSEpress  بر این اساس به‌نظر می‌رسد کشور ما نیز چاره‌ای جز جبران کاستی‌های سالیان گذشته در توسعه صنعت ریلی ندارد. چراکه تعلل در توسعه صنعت ریلی در سال‌های گذشته خسارات زیادی به توسعه اقتصادی کشور وارد کرده است و باعث شده تا کشورهایی نظیر هند و چین به لحاظ توسعه زیرساخت‎‌های حمل‌ونقلی خود با تمرکز بر بخش ریلی با اختلاف زیاد از کشور ما جلو بزنند. اگر خروج امریکا از برجام را بر مشکلات موجود بیفزایید، شاید اکنون زمان توسعه صنعت ریلی فراهم شده باشد.

با همین نگاه، معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: در شرایطی که آمریکا از برجام خارج شده است، تکیه بر امکانات و توانمندی‌های داخلی و به نتیجه رساندن هرچه سریع‌تر پروژه‌هایی که تعریف شده از ضرورت‌های غیر قابل اجتناب است.

حسینعلی امیری ادامه داد: اگر به توانمندی‌های داخلی متکی باشیم قطعا می توانیم به سلامت از آثار تحریم‌های احتمالی بیشتر آمریکا، عبور کنیم که این مهم نیازمند اتحاد، همدلی، وحدت و همکاری دولت و مجلس در جهت عبور از کارشکنی های آمریکا علیه توسعه ایران است.

امیری یکی از برنامه‌های زیربنایی دولت را توسعه راه‌آهن دانست و تاکید کرد: در برنامه و لایحه‌ای که دولت تقدیم مجلس کرد، یکی از اولویت‌های اساسی کشور، توسعه راه آهن است.

این مقام مسئول افزود: با توجه به اینکه راه‌آهن از زیرساخت‌های مهم توسعه است، به عنوان یکی از اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی تعریف شده است و به طور قطع پروژه‌های مربوط به راه‌آهن که در مراجع ذیربط دولت تصویب شده، پیگیری خواهد شد.

با این وصف، مسلم است که توسعه حمل‌ونقل ریلی علاوه بر ارائه لوایح پیشنهادی دولت، به گسترش نفوذ بخش خصوصی، کاستن از نقش‌های هم‌زمان دولت از قبیل نقش حاکمیتی، نقش‌ نظارتی بر اجرای قوانین، شرکت در پروژه‌های عمرانی و افزایش سرمایه‌گذاری در این بخش نیازمند است.

حمل و نقل ریلی   راه آهن   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219