#
#
اخبار اقتصادی بورس

رشد شتابنده حمل و نقل ریلی در بنادر

رشد شتابنده حمل و نقل ریلی در بنادر
کد: 30420   تاریخ انتشار :۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۲

مدیران ارشد سازمان بنادر و دریانوردی و راه آهن جمهوری اسلامی با بررسی راهکارهای عملیاتی ویژه، موفق به اتخاذ تدابیر لازم برای افزایش سهم حمل و نقل ریلی در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام شدند.

به گزارش TSEpress  با جابه‌جایی بیش از ۵۰۶ هزار تن انواع کالا از طریق حمل و نقل ریلی طی دو ماهه نخست سال جاری، ۴ درصد رشد در عملکرد ریلی بندرامام  نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به ثبت رسید.

 به گزارش روابط عمومی، معاون امور بندری و اقتصادی  اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به هم‌افزایی روز افزون راه‌آهن جنوب  و این اداره کل با هدف تسریع در روند بارگیری و خروج کالا و  همچنین جلب رضایت صاحبان کالا و مشتریان اظهار کرد: ضمن اتخاذ تمهیدات ویژه از جمله افزودن سکوهای متعدد بارگیری به واگن در سایت‌های اختصاصی و انبارها، افزایش تعداد واگن‌ها و اتخاذ تسهیلات مدیریتی در این حوزه، میزان بارگیری کالا در گروه‌های کالایی غلات، آهن آلات و مواد نفتی  به رشد ۱۵درصدی رسید.

مدیری در ادامه افزود: طی مدت دو ماهه نخست سال جاری، در  گروه کالایی غلات با ۹۳ هزار و ۶۹۷ تن، گروه کالایی آهن‌آلات با  ۳۷۶ هزار و ۵۶۷ تن و گروه کالایی مواد نفتی که مشتمل بر انواع فرآورده‌های نفتی  است با  ۳۵ هزار و ۷۵۷ تن از طریق حمل و نقل  ریلی انجام پذیرفته، که نشان از رشد شتابنده در حوزه حمل و نقل ریلی  طی دو ماهه نخست  سال جاری دارد.

وی عنوان کرد: جابه‌جایی این میزان کالا از طریق ریل، ۱۱درصد از سهم عملکرد تخلیه و بارگیری انواع کالا در مجتمع بندرامام  را تشکیل  می‌دهد.

حمل و نقل ریلی   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219