#
#
اخبار اقتصادی بورس

درخواست وزیر صنعت از جهانگیری

درخواست وزیر صنعت از جهانگیری
کد: 30801   تاریخ انتشار :۱۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۷

محمد شریعتمداری: باید اجازه داد که صادرکننده و واردکننده با نرخ توافقی، ارز خود را به فروش برسانند و البته ما هم محدودیت‌ها و حساسیت‌های بازار ارز را می‌دانیم

به گزارش TSEpress  وزیر صنعت از معاون اول رئیس جمهور درخواست کرد تا معامله ارز را با نرخ توافقی میان صادرکننده و واردکننده آزاد کند و گفت: سقفی نباید برای قیمت تعیین شود.

محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم روز ملی صنعت و معدن، از معاون اول رئیس جمهور درخواست کرد تا معامله ارز را به نرخ توافقی میان صادرکنندگان و واردکنندگان آزاد کرده و سقفی برای آن تعیین نشود.

وی افزود: باید اجازه داد که صادرکننده و واردکننده با نرخ توافقی، ارز خود را به فروش برسانند و البته ما هم محدودیت‌ها و حساسیت‌های بازار ارز را می‌دانیم، بنابراین تقاضای ما این است که مکانیزمی را فراهم کنند که با معامله آزاد ارز، صادرات و واردات را آزاد کنند.

شریعتمداری گفت: تخصیص منابع ۲۳ هزار میلیارد تومان که برای تولید تصویب شده است، پرداخت شود، این از پرداخت حقوق کارمندان واجب تر است.

وی تصریح کرد: همه می گویند که مالیات بر ارزش افزوده، بد است، در حالیکه استدعای و التماس ما از مجلس این است که برای حمایت از تولید، در دستور کار تصویب قرار دهد.

به گفته شریعتمداری، کاهش هزینه های تامین اجتماعی نیز موضوع مهمی است که باید کاهش یابد و سهم کارفرما بسیار بالا است، اگرچه وضع صندوق ها خوب نیست، ولی تولید اگر سرپا نگاه داریم مالیات می دهند و کمک رسان دولت خواهیم داد.

وی اظهار داشت: تقاضای مطمئن برای تولید را یک موهبت الهی می دانیم، ما تشویق می کنیم که مردم کالای ایرانی بخرند و خود کالاهای ایرانی به خریداران تشویق بدهند.

ارزی   دلار   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219