۲ فروردین ۱۴۰۲ - 2023 22 Mar
#
#
اخبار اقتصادی بورس

عملکرد عالی و انضباط مالی قاسم ایران، به شرکتهای گروه جان دوباره بخشید

عملکرد عالی و انضباط مالی قاسم ایران، به شرکتهای گروه جان دوباره بخشید
کد: 31181   تاریخ انتشار :۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۴

 دکتر عباسیانفر مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان صبح امروز دهم مهر ماه سال جاری در نشستی با مدیران شرکت قاسم ایران به تهدیدهای اقتصادی چند ماه اخیر اشاره کرد و گفت: امروز اگر ما توانستیم بر بحرانها غلبه کنیم به خاطر تصمیمات قبل از شروع بحران بود. ما با برقراری انضباط مالی در قاسم ایران، عملا به تمام شرکت های تولیدی گروه جان دوباره دادیم.

به گزارش TSEpress دکتر عباسیانفر عملکرد شرکت قاسم ایران را در چندماه اخیر بسیار عالی ارزیابی کرد و با ابراز خرسندی از انضباط مالی حاکم در این شرکت گفت: الان وضعیت به سمتی رفته است که شرکت های تولیدی می توانند روی قول قاسم ایران حساب باز کنند و برای وصولی هایشان برنامه ریزی می کنند. به گونه ای که بعد از برقرار شدن انضباط مالی در قاسم ایران، بسیاری از مشکلات شرکت ها نیز حل و فصل شده است.

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان ادامه داد: در شرایطی که بسیاری از شرکت ها به تعطیل شدن فکر می کردند؛ ما به دنبال مدیریت شرایط بودیم و توانستیم با تصمیمات حساب شده و انجام ریسک های تاریخی به توفیقات بسیار ارزشمندی در این شرایط بحرانی اقتصاد کشور دست پیدا کنیم؛ شرکت قاسم ایران ۳ ماه پیش مبلغی در حدود ۱۴۱ میلیارد تومان به شرکت های تولیدی گروه بدهکار بود ولی با تدبیر و استفاده از بازار توانستیم نه تنها حدود ۷۳ میلیارد تومان از مطالبات شرکت های تولیدی گروه را پرداخت کنیم، بلکه بالغ بر ۵۵میلیارد تومان از مطالبات بانکی را هم پرداخت کردیم.

دکتر عباسیانفر ادامه داد: فراموش نکرده ام روزی را که برخی از دوستان به خاطر تلنبار شدن تولید در انبارها و بحران اقتصادی، پیشنهاد تعطیلی کارخانه ها از دو هفته تا یک ماه را می دادند. ولی ما تاکید بر تبدیل کردن تهدیدها به فرصت را داشتیم و در بسیاری مواقع با شهامت تصمیم هایی را بر خلاف سیر اقتصادی حاکم بر کشور گرفتیم و خوشحالم که امروز اعلام کنم تصمیمات ما به موقع، دقیق و هدفمند بود و امروز شرکت های تولیدی با مشکل مواد اولیه روبرو نیستند.

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان در ادامه به بهبود شرایط وصول مطالبات در شرکت اشاره کرد و گفت: بسیاری از مطالبات معوق خارج از گروه با جدیت در دستور وصول قرار گرفت و امروز یک نظم مالی مطلوبی در این زمینه حکمفرماست.

دکتر عباسیانفر با اشاره به اینکه علیرغم پایین آمدن دوره وصول مطالبات، بنده معتقدم که این دوره همان ۹۰ روزه باقی بماند، گفت: قاسم ایران باید هر چه سریعتر مابقی مطالبات شرکت های گروه را به صفر برساند و پس از آن خود را برای پایین آوردن دوره ی وصول تا یک ماه آماده کند و خوشحالم که اعلام کنم به زودی بار تاریخی که در ذهن ما مبنی بر  مزمن و کهنه شدن بدهی های قاسم وجود دارد از بین خواهد رفت و این بدهی ها را به روز خواهیم کرد.

مدیرعامل هلدینگ آزادگان، نیروی انسانی را سرمایه اصلی شرکت قاسم ایران نام برد و گفت: شرکت قاسم ایران دارای خطوط تولید نیست و سرمایه خطوطی ندارد و تنها ثروت آن نیروی انسانیست که پرورش یافته و در شرکت مشغول به کار هستند و باید با دلگرمی فضایی ایجاد کنیم که این سرمایه ارزشمند، خود را مالک و سهامدار شرکت بداند.

دکتر عباسیانفر با اشاره به گزارش های مالی شرکت گفت: شرکت قاسم ایران در مورد معوقات سابق نیز بسیار خوب عمل کرد و در ماه گذشته حدود ۱۳۱ درصد وصول مطالبات داشتیم که به نقدینگی ما بسیار کمک کرد چراکه در سه ماه قبل مشکل اصلی شرکت های تولیدی ما نقدینگی بود که الحمد الله در فرصت مناسبی مطالبات پرداخت شد.

مدیرعامل هلدینگ آزادگان ادامه داد: این نقدینگی باعث شد در برهه ۱۵روزه که شرکت های تولیدی تعطیل بودند، خرید های خوبی داشته باشیم و مواد اولیه کلان را خوب خریداری کنیم و در برخی از مواد تا ۳ ما آینده تامین شویم.

دکتر عباسیانفر با مثبت ارزیابی کردن این جلسات گفت: پیشنهاد بسیار خوبیست که در این جلسات حرف ها و انتقادات زده شود و ما باید ظرفیت خود را برای پذیرش آن بالا ببریم و از دل این جلسات است که مشکلات و مسائل حل می شوند.

دکتر عباسیانفر در پایان به نقش محوری شرکت قاسم ایران برای گروه اشاره کرد و گفت: همه چیز در شرکت ما به قاسم بستگی دارد و با بالاتر رفتن سرعت شما، سایر شرکت ها نیز سریعتر عمل می کنند و به دلیل همین حساسیت سعی می کنم که به طور کامل در جریان امور شرکت قرار بگیرم و آقای کریمی علی رغم استقلالی که دارند بنده را در جریان تمام امور می گذراند و خواهش من این است که همه مدیران در کنار هم باشیم و  با همدلی و همگام بودن تا پایان سال، کارنامه موفقی را برای سهامداران خود که استحقاق بالایی دارند، ارائه دهیم.

در ادامه، مهندس کریمی مدیرعامل و دیگر مدیران شرکت قاسم ایران به بیان مهمترین مسائل، تهدیدها و فرصت های پیش روی حوزه ی کاری خود پرداختند.

مهندس کریمی در این دیدار که بیش از ۱۵۰ دقیق طول کشید، ضمن قدردانی از حمایت های تمام قد دکتر عباسیانفر از شرکت قاسم ایران، نقش ایشان را در تحقق اهداف عالیه گروه و شرکت بسیار ارزنده ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه شرکت قاسم ایران با وجود تمام مشکلات اقتصادی حاکم بر کشور و تهدیدات جدی اقتصادی به وجود آمده توانسته است توفیقات خوبی را به دست بیاورد و این مهم میسر نمی شد مگر با همت و همراهی و همدلی تمام پرسنل و مدیران قاسم ایران که از همه ی آنها به خاطر تلاش های ارزشمندشان تشکر و قدرانی می کنم.

 مدیرعامل قاسم ایران ادامه داد: در شش ماهه ی اول سال در بحث برقراری انضباط مالی و پرداخت مطالبات شرکت ها و برقراری ارتباطات سازنده با شرکای اقتصادی و تامین کنندگان کالا، توفیقات خوبی را به دست آوردیم و توانستیم گام های بلندی را در وصول مطالبات برداریم.  

قاسم ایران   

نظرات(1)

  1. مبارک سیفی گفت:

    خوشحال شدم متشکرم یکی از سهامداران شما

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219