۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - 2023 19 Mar
#
#
اخبار اقتصادی بورس

نرخ خرید تضمینی برق افزایش می‌یابد

نرخ خرید تضمینی برق افزایش می‌یابد
کد: 31796   تاریخ انتشار :۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۳

معاون وزیر نیرو از افزایش نرخ خرید تضمینی برق خبر داد و گفت: متناسب با تغییر نرخ ارز تا جایی که امکان پرداخت از منابع انرژی وجود داشته باشد افزایش خواهد یافت و به محض اعلام ثبات نرخ ارز نرخ‌های جدید از طرف وزارت نیرو مطرح می‌شود.

به گزارش TSEpress محمد صادق زاده امروز در نشست با فعالان بخش خصوصی برق با بیان اینکه از دو سال گذشته ساخت نیروگاه‌های تجدید پذیر از تصدی دولت حذف شد، اظهار کرد: ورود بخش خصوصی به این عرصه موجب شد تا نرخ رشد احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر از سال ۹۶ به سال ۹۵ معادل ۷۰ درصد رشد داشته باشد.

  • وی با بیان اینکه متاسفانه در این مدت به دلیل تلاطم‌های ارزی توسعه تجدیدپذیرها با کندی مواجه شد افزود: برای مقابله با این مسئله دو راهکار از سوی وزارت نیرو در نظر گرفته شد به گونه‌ای که بخش خصوصی به راحتی توانست در دشت‌ها اقدام به تولید برق و برق تولیدی خود را به راحتی به کشورهای دیگر صادر کند.
  • صادق‌زاده راهکار دیگر در حل این مسئله را افزایش نرخ خرید تضمینی برق دانست و افزود: بی شک پتانسیل‌های بالایی برای تولید برق از تجدیدپذیرها در ایران وجود دارد که با تدابیر در نظر گرفته شده اکنون بخش خصوصی می‌تواند فارغ‌تر از گذشته در این عرصه گام بردارد.

بازار سرمایه   برق   بکهنوج   بمپنا   بورس   دماوند   رمپنا   نیروگاه   وزیر نیرو   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219