۲ فروردین ۱۴۰۲ - 2023 22 Mar
#
#
اخبار اقتصادی بورس گزارش روز - شنيده ها

خبر خوب برای صادرکنندگان فولاد

خبر خوب برای صادرکنندگان فولاد
کد: 31908   تاریخ انتشار :۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۰

گمرک در ابلاغیه ای مبنای محاسبه نرخ ریالی ارزش کالاهای صادراتی در اظهارنامه های صادراتی را تغییر و بر مبنای میانگین هفتگی نرخ دلار بازار ثانویه (نیما) تعیین کرد که این خبر خوبی برای فولادی هاست.

به گزارش TSEpress  نرخ ریالی ارزش کالاهای صادراتی از این پس براساس میانگین هفتگی نرخ دلار نیمایی تعیین می شود و این موضوع اگرچه برای فولادی ها به جهت نزدیک شدن نرخ پایه گمرکی به نرخ های واقعی صادراتی، مثبت است اما برای صادرکنندگان سنگ آهن و گندله خبر منفی به شمار می آید چراکه میزان عوارض صادراتی سنگ آهنی ها را افزایش خواهد داد.
  • لازم به توضیح است که تا پیش از این ارزش پایه کالاهای صادراتی براساس نرخ ارز دولتی (۴۲۰۰ تومانی) تعیین می شد که تفاوت قابل توجهی با نرخ صادراتی کالاها به ویژه در خصوص فولاد داشت.
  • این مسئله مورد اعتراض صادرکنندگان فولاد و انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران بود که طی چندین مکاتبه و مصاحبه به اطلاع مسئولین ذیربط رسانده شد و در نهایت این اعتراضات منتج به تغییر این رویه اشتباه شد.

بورس تهران   ذوب   ذوب آهن اصفهان   فخوز   فولاد   فولاد خوزستان   فولاد مبارکه اصفهان   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219