#
#
اخبار اقتصادی بورس

پایانه ریلی نفتی در بندر شهید رجایی راه اندازی شد

پایانه ریلی نفتی در بندر شهید رجایی راه اندازی شد
کد: 31955   تاریخ انتشار :۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۶

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در راستای توسعه حمل با راه آهن فرآورده های نفتی و گسترش زیرساخت های «ریل - بندر» پایانه جدید ریلی نفتی در بندر شهید رجایی راه اندازی شد.

  • به گزارش TSEpress اله مراد عفیفی پور افزود: با آغاز به کار آزمایشی این پایانه ریلی، نخستین محموله نفت کوره تولیدی پالایشگاه اصفهان در قالب ۱۷ واگن مخزن دار با حجم ۹۵۰ تن امروز وارد بندر شهید رجایی شد که این فرآورده در عملیات بانکرینگ و سوخت رسانی به کشتی ها مورد استفاده قرار می گیرد. وی بیان کرد: با ایجاد این زیرساخت ریلی به صورت همزمان می توان ۴۴ واگن مخزن دار را با نرخ تخلیه حدود ۳۵۰ متر مکعب در ساعت تخلیه کرد. مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان افزود: هم چنین دو دستگاه دیگ بخار نصب شده بر روی واگن امکان گرم کردن فرآورده ها را نیز فراهم می کند. عفیفی پور ادامه داد: زیرساخت ریلی این پایانه پیشتر به عنوان پارکینگ واگن ها استفاده می شد که اکنون این تاسیسات از توان تخلیه ماهانه ۲۲۲ هزار متر مکعب و سالانه حدود دو میلیون و ۶۶۴ هزار متر مکعب نفت کوره برخوردار است که بخش عمده ای از فعالیت های بانکرینگ در بندرخلیج فارس را دربر می گیرد.
  • این مسوول گفت: فرآورده های تخلیه شده از طریق سامانه پمپاژ نصب شده در پایانه ریلی نفتی و از طریق شبکه خطوط لوله بندر خلیج فارس امکان تخلیه واگن به همه مخازن متصل به این شبکه را فراهم کرده است.
  • عفیفی پور اظهار داشت: از این پس پنج پالایشگاه بزرگ کشور شامل اصفهان، تهران، تبریز، اراک و کرمانشاه که به خط ریل وصل هستند، مستقیم به بندر شهیدرجایی دسترسی دارند و این مزیتی بزرگ محسوب می شود. به گفته وی، ایجاد ترافیک در مسیر ورودی، کاهش ایمنی مسیر تردد، مشکلات تخلیه کامیونی به مخازن و کندی عملیات تخلیه از جمله عوامل محدودیت آفرینی بود که با ایجاد پایانه ریلی نفتی جدید رفع می شود.

بازار سرمایه   بورس تهران   توریل   حپارسا   حریل   حسیر   حمل ریلی   حمل و نقل ریلی   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219