۲ فروردین ۱۴۰۲ - 2023 22 Mar
#
#
اخبار اقتصادی بورس

قطعه سازان ایرانی برای تامین قطعات رنو اعلام آمادگی کردند

قطعه سازان ایرانی برای تامین قطعات رنو اعلام آمادگی کردند
کد: 31993   تاریخ انتشار :۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۳

رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور اعلام کرد: با توجه به تعلیق فعالیت های رنو در ایران، این انجمن برای تامین قطعات مورد نیاز خودروهای ساندرو، ال ۹۰ و غیره آمادگی دارد.

به گزارش TSEpress چند روز پیش مدیرعامل سایپا درباره تکلیف خودروهای ساندرو پیش فروش شده با توجه به تعلیق فعالیت های رنو در ایران گفت: اکنون تعهدات شرکت به مشتریان بیش از قطعات منفصل (سی.کی.دی) موجود در انبارها است. «محمدرضا سروش» تاکید کرد برای حفظ منافع مشتریان طرحی را برای تامین قطعات ساندرو پیش بینی کرده ایم اما هنوز این طرح به جمع بندی نرسیده است و اگر به نتیجه نرسیم خودروهای دیگر را جایگزین این محصول می کنیم.
به گفته وی، همه ثبت نام‌های ساندرو مربوط به پیش از اردیبهشت ۱۳۹۷ است.
در این پیوند، رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور اعلام کرد قطعه سازان ایرانی قادر به تامین قطعات مورد نیازند.
«محمدرضا نجفی منش» یادآوری کرد: شرکت رنو به طور موقت از ایران خارج شده و حتی نیمی از نیروهای خود را در ایران نگه داشته است و از بقیه کارکنان خود در سایر سایت های تولید رنو در جهان استفاده می کند.
وی افزود: تهدید پیش آمده از تحریم ها و تعلیق فعالیت های رنو در ایران، در حقیقت یک فرصت برای صنعت قطعه سازی کشور است و در این زمینه پیشنهاد خود را درباره تامین قطعات خودروهایی نظیر ساندرو و ال ۹۰ اعلام کرده ایم.
این مقام صنفی به تجربه مشابهی در دهه ۷۰ و ساخت قطعات پیکان ۱۶۰۰ اشاره کرد و گفت: در آن زمان که نقشه راه و امکانات لازم را نداشتیم، کار راحت نبود و بر پایه سعی و خطا پیش رفتیم اما در نهایت «توانستیم».
وی تاکید کرد امروز در مقایسه با دهه ۷۰ از معلومات و اطلاعات بیشتری برخوردار بوده، بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد دانش بنیان داریم و بیش از یک هزار و ۵۰۰ واحد قطعه سازی در کشور فعالیت می کنند.
نجفی منش اعلام آمادگی کرد اگر گروه سایپا موافقت کند، قطعه سازان و واحدهای دانش بنیان به ارائه پیشنهادهای خود بپردازند تا به داخلی سازی قطعات کمک شود.
وی گفت: از آنجا که رنو ناخواسته و از روی اجبار از ایران خارج شده است، مشکلی بابت برند رنو نیز پیش نمی آید.
امروز شرکت پارس خودرو اعلام کرد مشتریانی که قصد تبدیل خودروهای ثبت نامی خود را دارند از اول آذرماه می توانند برای جایگزینی تعهدات انواع ساندرو با ۲ دستگاه خودرو- یک دستگاه از گروه پراید (۱۳۱/۱۵۱) و یک دستگاه از گروه تیبا (تیبا/ تیبا۲/ ساینا)- اقدام کنند. موعد تحویل یک دستگاه بهمن ۱۳۹۷ به بعد با قیمت زمان تحویل محصول رنو و یک دستگاه آذر ۱۳۹۸ با قیمت روز است.
همچنین می توان خودروهای ال ۹۰ و پارس تندر را با یک دستگاه خودرو از گروه پراید یا تیبا با موعد تحویل بهمن ۱۳۹۷ به بعد تعویض کرد.

بورس   پارس خودرو   خپارس   خساپا   رنو   سایپا   قطعه سازان   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219