#
#
اخبار اقتصادی بورس

سامانه‌های جایگزین سوئیفت عملیاتی شد

سامانه‌های جایگزین سوئیفت عملیاتی شد
کد: 32023   تاریخ انتشار :۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۴

بانک مرکزی اعلام کرد قطع خدمات سوئیفت در برخی بانک های کشور خللی در انجام مبادلات ارزی و فرایند تجارت خارجی کشور ایجاد نمی کند و سامانه‌های جایگزین پیام رسانی از مدت ها پیش عملیاتی شده اند.

به گزارش TSEpress بانک مرکزی طی اطلاعیه ای اعلام کرد با توجه به انتشار خبری در خصوص قطع خدمات سوئیفت در برخی بانک های کشور، به اطلاع هموطنان گرامی می رساند، سوئیفت صرفاً یک سامانه پیام رسانی بین بانک ها و موسسات در سطح بین المللی بوده و نقشی در نگهداری حساب ها و تسویه ارزی ندارد.
  • لذا همانگونه که در اطلاعیه های پیشین این بانک اعلام شد، با توجه به احتمال قطع ارایه این خدمات، سامانه‌های جایگزین پیام رسانی از مدت ها پیش برای پوشش امکانات و خدمات سوئیفت پیش بینی، توسعه و عملیاتی شده اند.
  • بنابراین با قطع ارایه خدمات سوئیفت به برخی بانک‌های داخلی، خللی در انجام مبادلات ارزی و فرایند تجارت خارجی پیش بینی نمی شود و فعالان اقتصادی می توانند با اطمینان از خدمات تمام بانک‌های دارای مجوز ارزی برای امور بازرگانی خود استفاده کنند.

بانک مرکزی   سوئیفت   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219