#
#
اخبار اقتصادی بورس

برنامه ریزی گسترده سایپادیزل برای افزایش داخلی سازی

برنامه ریزی گسترده سایپادیزل برای افزایش داخلی سازی
کد: 32585   تاریخ انتشار :۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۶

معاون مهندسی سایپادیزل از برنامه ریزی های گسترده این شرکت برای افزایش عمق ساخت داخل محصولات تولیدی و حمایت از قطعه سازان داخلی کشور خبر داد.

به گزارش TSEpress هومن رجایی زاده با بیان مطلب فوق افزود: شرکت سایپادیزل با تهیه برنامه ای مدون، توسعه همکاری با قطعه سازان داخلی با حفظ کیفیت قطعات را در دستور کار خود قرار داده که بر این اساس، در صورت رفع موانع تولید قطعه سازان، خودکفایی در تولید تمام محصولات تجاری تا پایان سال به ۳۰ درصد افزایش خواهد یافت.
  • وی افزود: سایپادیزل، سال ۹۷ را با تولید محصولاتی با ۲۰ درصد عمق ساخت داخل آغاز کرد که با اجرای برنامه های توسعه ای در این بخش در راستای اهداف عالی گروه خودروسازی سایپا برای نیل به هدف تعیین شده، در حال حاضر، درصد خودکفایی تمامی محصولات تولیدی به ۲۷ درصد افزایش یافته که این امر، ضمن ایجاد اشتغال غیر مستقیم، توسعه فرهنگ استفاده از کالای ایرانی را نیز در پی داشته است.
  • رجایی زاده با اشاره به تأکید مدیریت ارشد سایپادیزل به موضوع توسعه خودکفایی به ویژه در برهه حساس کنونی و تحریم های ظالمانه بین المللی و برگزاری جلسات هفتگی مستمر در این خصوص یادآور شد: خودکفایی در صنعت خودروهای تجاری با چالش های بسیار زیادی نظیر: کم بودن تیراژ سالانه تولید، تنوع بالای قطعات، کاهش سرمایه گذاری زیرساختی و ... مواجه است و برای تعدیل این موانع و مشکلات، دیپلماسی صنعتی سایپادیزل با شرکای خارجی برای انتقال تکنولوژی روز، کمک به قطعه سازان داخلی و استفاده از توان بالای موجود در کشور، بیش از پیش فعال شده است.
  • معاون مهندسی سایپادیزل اضافه کرد: در گروه محصولات غیر اروپایی سنگین شامل کامیون های KX480 و کاوه KT420 بیش از ۷۰ درصد پیشرفت برنامه ای حاصل شد و عمق ساخت داخل این محصولات به ۲۷ درصد رسید. همچنین، در گروه کامیونت نیز، محصول فوتون با پیشرفت ۵۰ درصدی برنامه های تدوین شده، از ۲۷ درصد تولید داخل برخوردار بوده و در صورت همکاری مجموعه سازان قوای محرکه، میزان خودکفایی در محصول فوتون به ۳۰ درصد خواهد رسید.

بازار سرمایه   بورس تهران   خساپا   خکاوه   سایپا   سایپادیزل   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219