۶ فروردین ۱۴۰۲ - 2023 26 Mar
#
#
اخبار اقتصادی بورس

افزایش سرمایه بانک صادرات در حال پیگیری است

افزایش سرمایه بانک صادرات در حال پیگیری است
کد: 32598   تاریخ انتشار :۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۹

​مدیر عامل بانک صادرات ایران در مورد کاهش روند زیاندهی «وبصادر» گفت: در ۶ ماهه اول سال جاری تلاش کرده ایم که زیان کمتری شناسایی نماییم و این روند ادامه‌دار خواهد بود، به‌نحوی‌که در ٩ماهه و ١٢ماهه هم با تلاش، به نقطه سربه‌سر سود خالص خواهیم رسید.

  • به گزارش TSEpress حجت اله صیدی افزود: سال ٩٨ با خروج از ماده ١۴١ و زیان، سودآوری بانک صادرات آغاز خواهد شد که نقطه عطفی برای این بانک بزرگ بورسی است. صیدی که در حاشیه چهارمین همایش مالی اسلامی در درانشگاه الزهرا(س) سخن می‌گفت، در خصوص آخرین وضعیت افزایش سرمایه بانک صادرات ایران از محل تجدید ارزیابی افزود: افزایش سرمایه بانک صادرات در حال پیگیری است و هیچ گونه مشکلی در مراحل انجام آن ، وجود ندارد.
  • وی تاکید کرد: سال جاری یقیناً این افزایش سرمایه انجام می‌شود و شرکت با این تمهیدات لازم از شمولیت ماده ١۴١ خارج می‌شود. این مقام مسئول در بانک صادرات ایران در پاسخ به این پرسش که آیا مشکل یا ممانعتی در مورد افزایش سرمایه نداشته‌اید؟ و آیا اساسا سازمان بورس به
  • میزان سرمایه ایرادی نگرفته است؟، گفت: هیچ مشکلی در روند انجام افزایش سرمایه نداریم، کارهای کارشناسی و طرح توجیهی در حال انجام است و امیدواریم که تا پایان سال این افزایش سرمایه انجام شده و ثبت شود.
  • به گفته وی، فعلاً سناریوهای مختلفی برای محل این افزایش سرمایه وجود دارد که تجدید ارزیابی دارایی ها قطعا یکی از موارد است. با توجه به شرایط بانکی ها، نیاز اصلی همه این شرکت ها افزایش سرمایه است. بهترین راه برای خروج از این مرحله و رسیدن به سود آوری در سال آینده، افزایش سرمایه علی الخصوص از محل تجدید ارزیابی دارایی ها است. با بازگشت فعالیت عملیاتی این بانک به سوددهی و نیز افزایش سرمایه پیش رو، شرکت گام مثبت رو به جلویی در پیش دارد.
  • بنا براین گزارش، با این روند، امسال زیان دهی بانک معکوس و در سال ٩٨ وارد مرحله سوددهی می‌شود، که نوید روزهای خوشی برای سهامداران این بانک است. نکته مهم این بانک، روند سود عملیاتی مثبت است که موجب شده، سود(زیان) خالص «وبصادر» در ۶ ماهه ابتدایی سال جاری با مثبت ٢٢٩ ریالی نسبت به ۶ ماه نخست سال ٩۶ به ١۶٣ ریال (زیان) بهبود یابد که نشان از رشد ۵٨ درصدی آن دارد. در عین حال این رقم در مقایسه با زیان انباشته ۶٢١ ریالی در صورت‌های مالی حسابرسی شده پایان اسفند ماه ٩۶، بیش از ٣٨٠ درصد بهبود نشان می‌دهد.

بانک صادرات   بورس تهران   وبصادر   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219