۱۰ فروردین ۱۴۰۲ - 2023 30 Mar
#
#
اخبار اقتصادی بورس

سهام‎داران خودرویی برسر دوراهی

سهام‎داران خودرویی برسر دوراهی
کد: 32771   تاریخ انتشار :۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۷

اخبار متناقص یک روز سهم‌ها را مثبت می‌کند و یک روز قیمت‌ها را کاهش می‌دهد اما درنهایت جز آسیب به سهامدار خرد و ایجاد جو بی‎اعتمادی حاصل دیگری نخواهد داشت.

به گزارش TSEpress گروه خودرویی همچنان در مورد اعلام رسمی قیمت جدید خودروها بلاتکلیف است و به‎رغم این‎که ایران‎خودرو چهار محصول خود را رسما گران کرده است، اعلام پیش‎فروش سه خودرو سایپا بدون ذکر قیمت‌قطعی نشان از آن دارد که دولت همچنان قصد دارد درخصوص اعلام قیمت جدید خودروها دست‌به‌عصا حرکت کند. این در حالی است که روز چهارشنبه نمادهای بزرگ و تاثیرگذار گروه خودرویی نزول اندکی را پشت سرگذاشتند، به‎طوری‎که نمادهای ایران‎خودرو، پارس‎خودرو، زامیاد، گروه بهمن، سرمایه‎گذاری رنا و آهنگری تراکتورسازی ایران منفی خوردند. اما درمقابل نیز نمادهای سایپاآذین، گسترش‌سرمایه‎گذاری ایران‎خودرو، صنایع ریخته‎گری ایران، موتورسازان تراکتورسازی ایران، الکتریک‎خودرو شرق و رینگ‎سازی مشهد مثبت شدند. همچنین طی ۲۱هزارو۵۱۵ نوبت معاملاتی، ۲۳۹میلیون‌و۷۲هزار سهم به ارزش ۳۶میلیاردو۶۲۸میلیون‌تومان مورد دادوستد قرار  گرفتند و ارزش‌کل بازار این گروه تا پایان معاملات روز گذشته بالغ‌بر ۱۸هزارو۴۶۰میلیاردتومان شد.
  • بازار تحت‌تاثیر اخبار ضد و نقیض
  • گروه خودرویی هفته گذشته نیز درگیر موضوع تعیین قیمت فروش خودروهای داخلی بود. باتوجه به این‎که بخش عمده‎ای از بازار فعلا در انتظار اعلام قیمت است، با اعلام قیمت جدید تنها چهار محصول داخلی، ارزش سهم‎های این گروه به‎نسبت رشد کرد، اما با مطرح‎شدن تحلیل‎هایی در مورد نحوه تغییر قیمت خودروهای زیر ۴۵‌میلیون‌تومان، قیمت سهام خودرویی‎ها رو به کاهش گذاشت.
  • از سوی دیگر، باتوجه به کاهش قیمت دلار در گروه خودرویی شاهد نوسان کمتری نسبت‌به روزها و هفته‎های گذشته بودیم و درمجموع روند معاملات گروه خودرویی با بلاتکلیفی ادامه یافت. در حالی که برخی دیگر از کارشناسان بر این باورند چنین روندی متاثر از خبرهای ضدونقیضی بوده که طی هفته‌های اخیر در حوزه‌ خودرو مطرح شده است.
  • هرکدام از این خبرها می‌تواند اثرات مثبت یا منفی در بازار سرمایه داشته باشد. اخبار متناقص یک روز سهم‌ها را مثبت می‌کند و یک روز قیمت‌ها را کاهش می‌دهد اما درنهایت جز آسیب به سهامدار خرد و ایجاد جو بی‎اعتمادی حاصل دیگری نخواهد داشت.

بازار سرمایه   بورس تهران   خساپا   خودرو   سهامداران خودرویی   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219