#
#
اخبار اقتصادی بورس

بسته حمایتی و ساماندهی بازار خودرو تدوین شد

بسته حمایتی و ساماندهی بازار خودرو تدوین شد
کد: 32793   تاریخ انتشار :۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۴۴

معاون امور صنایع وزارت صنعت با اشاره به بسته حمایتی و ساماندهی بازار خودرو و قطعه‌سازی گفت: محتویات این بسته به خودروسازان کمک می‌کند تا تعهدات خود را در مقابل مردم انجام دهند.

به گزارش TSEpress فرشاد مقیمی معاون وزیر صنعت در پاسخ به این سوال که وزارت صنعت چه برنامه‌ای برای کمک به خودروسازان در قبال اجرای تعهدات معوق، به مردم دارد، گفت: بسته‌ حمایتی و ساماندهی بازار خودرو و قطعه‌سازی تدوین شده که به زودی جزئیات این بسته اعلام می‌شود.
  • معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این سوال که آیا محتویات این بسته کمکی به برآورده شدن تعهدات خودروسازان مختلف از جمله دو خودروساز بزرگ و سایر خودروسازها از جمله بهمن موتور و کرمان موتور و ... به مردم می‌کند، گفت: در این بسته بحث‌های مختلفی از تامین ارز، سرمایه در گردش و وضعیت قطعه‌سازان مطرح شده است.
  • وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه خودروسازان چندماهی است که در عمل به تعهدات خود با مشکل مواجهند این بسته چگونه به آنها کمک خواهد کرد، گفت: فعلا جزئیات را نمی‌توانم اعلام کنم، اما این بسته مسائل را حل می‌کند.
  • مقیمی بیان داشت: در حال حاضر در بنادر کشور ۳ هزار کانتینر از قطعات مورد نیاز خودرو وجود دارد و تخصیص ارز برای واردات صورت گرفته،ضمن اینکه مواد اولیه خودروسازان هم موجود است.
  • وی با تاکید بر اینکه خودروسازان به تعهداتشان در مقابل مردم عمل خواهند کرد گفت: در صورتی که شراکتی با خودروسازی صورت گرفته باشد که آن خودروساز ایران را ترک کرده باشد، عمل به آن تعهد خودروساز غیر ممکن می‌شود.
  • معاون وزیر صنعت با بیان اینکه البته برای حل این مسئله هم راه‌حلی وجود دارد، گفت: خودروساز باید تعهد را از طریق ارائه سبدی از خودروهای جایگزین به مشتری اجرایی کند.

بازار سرمایه   بورس تهران   خودرو   سایپا   

نظرات(1)

  1. هوشمند گفت:

    واقعامردمو چی فرض کردین ؛الان چهار ماه به خودروسازان دستور دادین هیچ خودروی رو تحویل مشتری ندهند؛بجهت افزایش قیمت بعد از طرف اعلام میکنین بسته تعبیه کردین ؛؛باشه شما درست میگین ولی خواهشا هر کاری میکنین به شعور ما مردم ایران توهین نکنین

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219