۳ فروردین ۱۴۰۲ - 2023 23 Mar
#
#
اخبار اقتصادی بورس

تولید خودرو افزایش یافته است

تولید خودرو افزایش یافته است
کد: 32799   تاریخ انتشار :۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۴

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: در ۱۰ روز گذشته میزان تولید خودرو در این شرکت بیش از ۲۰ درصد افزایش یافته است.

  • به گزارش TSEpress محمدرضا سروش امروز در جلسه کمیسیون اصل ۹۰ که در مجلس شورای اسلامی برای بررسی موضوع شکایت ها از صنعت خودروسازی برگزار شد با اشاره به افزایش هزینه‌های تولید گفت: بخشی از مواد اولیه از بورس کالا تأمین می‌شود که بین ۷۰ تا ۲۴۵ درصد افزایش قیمت داشته است. وی گفت: خودروساز تمایلی به نگه داشتن خودروهای تولیدی ندارد زیرا برای تاخیر در انجام تعهدات به مشتری جریمه پرداخت می کند.
  • وی با بیان اینکه تا پایان امسال حدود ۲۰۰ هزار خودرو جزوه تعهدات سایپا برای تحویل است، گفت: بخش عمده این خودروها تا پایان سال به مشتریان تحویل داده می‌شود.
  • بنابراین گزارش در این جلسه نمایندگان عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس مشکلات را از جمله تحویل ندادن خودرو در زمان مناسب، درخواست مبلغ اضافی، کثرت شرکتهای فروشنده خودرو و نبود کنترل بر آنها فاصله قیمت بازار و نمایندگی هزینه های بالای مدیریتی در گروه های خودروسازی را از جمله مشکلات و شکایت های مطرح شده به کمیسیون اصل ۹۰ بر شمرده اند.
  • در این جلسه همچنین به زیان انباشته خودروسازان اشاره شد و نمایندگان پیشنهاد کردند نیروهای مازاد تعیین تکلیف و هزینه‌های اضافی کمتر شود. نمایندگان همچنین تاکید داشتند که شرکت‌های خودروساز قبل از اعمال تحریم‌ها فرصت داشتن در خصوص تامین قطعات مورد نیاز برای انجام تعهدات خود اقدام کنند.

بازار سرمایه   بورس تهران   خودرو   سایپا   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219