۱۰ فروردین ۱۴۰۲ - 2023 30 Mar
#
#
اخبار اقتصادی بورس

تولید خودرو رشد می‌کند

تولید خودرو رشد می‌کند
کد: 32898   تاریخ انتشار :۲۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۹

وزیر صنعت گفت: تولید خودروی داخلی در مقطع زمانی مشخص با کاهش مواجه شده بود؛ اما طی ۳ هفته اخیر روند کاهشی متوقف و تیراژ تولید بالاتر رفته است.

به گزارش TSEpress رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت پیرامون آخرین تغییرات قیمت خودرو داخلی با توجه به اعلام تصویب افزایش ۷۰ تا ۱۳۰ درصدی قیمت خودرو داخلی در سازمان حمایت تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان گفت: در جلسه روز دوشنبه قرار نبود در مورد قیمت خودرو تصمیم‌گیری شود؛ زیرا این تصمیم پیش‌تر گرفته شده و طی بخشنامه‌ای سه ماه قبل ابلاغ شده است. رحمانی با بیان اینکه موضوع فروش خودرو با کمتر از ۵درصد قیمت بازار هم اکنون مطرح نیست، افزود: بنا است فاصله‌ای را که بین فروش خودروساز و بازار آزاد بوده، رفع شود؛ به‌طوری‌که اگر با قیمتی کمتر از ۵ درصد بازار عرضه کردند بتوانند در مرحله بعد تا ۵ درصد قیمت‌ها نیز پایین بیاورند.
  • به گفته وی، هدف این بوده که قیمت بالا کاهش یابد، در حدی که متعادل شود، نه به قیمتی که پیش‌فروش می‌کرده‌اند. به گفته رحمانی، افزایش قیمت بخشنامه‌ای بوده که سه ماه قبل ابلاغ شده منتها وزارت صمت باید بررسی‌هایی انجام می‌داد و سازمان حمایت مدارک خودروسازان را بررسی می‌کرد. وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: در عین حال کارگروه تنظیم بازار نیز در برخی موارد مسوول بوده و جلسه دیروز برای بررسی بسته خودرو و چگونگی وضعیت فعلی این صنعت بوده است.
  • وی با بی‌پاسخ گذاشتن این پرسش که چه تمهیداتی برای حمایت از مصرف کننده و تقویت تقاضا اندیشیده شده، به وضعیت تولید خودروسازان اشاره کرد و گفت: تعهدات خودروسازان و عمل به تعهدات خودروهای پیش‌فروش شده نیز در جلسه دیروز بررسی شد. در مقطع زمانی مشخصی متاسفانه تولید خودروی داخلی با کاهش مواجه شده بود؛ اما طی سه هفته اخیر جلوی روند کاهشی گرفته شد و تیراژ تولید بالاتر رفته است.
  • وزیر صمت ادامه داد: افزایش تولید علاوه‌بر انجام تعهدات پیش‌فروش، بر افزایش کیفیت و حتی کاهش قیمت در آینده نیز می‌تواند تاثیر گذار باشد.وی با بیان اینکه فروش خودروی داخلی تا ۵ درصد زیر قیمت بازار می‌تواند عرضه و قیمت را متعادل کند، افزود: در ادامه مصوبه‌ای که ابلاغ شده همه خودروها نباید حتما زیر ۵درصد قیمت حاشیه بازار تعیین شوند. این در حالی است که خودروسازان داخلی تاکنون حدود ۸ ماه برای فروش مشکل دارند. رحمانی در برابر این پرسش که چه تضمینی وجود دارد که قیمت بازار نیز همزمان با فروش خودرو در کارخانه بالاتر نرود، گفت: برای اطلاع‌رسانی در رسانه‌ها برنامه‌ریزی شده و باید حتما کارشناسی شود، بنابراین نمی‌توان در یک مصاحبه همه زوایای آن‌را بیان کرد.

بورس تهران   خپارس   خساپا   خودروسازان   رحمانی   وزیر صنعت   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219