#
#
اخبار اقتصادی بورس

توسعه بخش معدن در گرو ۲ برابر شدن زیرساخت های ریلی است

توسعه بخش معدن در گرو ۲ برابر شدن زیرساخت های ریلی است
کد: 33121   تاریخ انتشار :۱۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۰

«اردشیر سعدمحمدی» امروز (یکشنبه) در چهارمین جلسه شورای سیاستگذاری خانه معدن ایران، خواستار تشکیل تیمی برای مشخص شدن نیازهای حمل و نقل جاده ای، ریلی و دریایی در کنار مشخص شدن آمارها و اولویت‌ها برای ۱۰ تا ۱۵ سال آینده شد.

  • به گزارش TSEpress سعدمحمدی گفت: خارجی ها نیز در تعامل با بخش معدن ایران از مشخص نبودن نقشه راه کشورمان در این حوزه‌ها گلایه دارند. سعدمحمدی ابراز امیدواری کرد جذابیت‌های سرمایه‌گذاری در بخش معدن به خوبی به مردم شناسانده شود. وی افزود: اگر این اولویت‌ها اعلام شود، سمت و سوی بخش خصوصی نیز مشخص می شود.
  • این مقام مسئول یادآور شد: امروز اولویت های ما در بحث تولید طبقه بندی شده نیست و باید سیاستگذاری ها مکتوب و برای همه قابل رویت باشد. وی اظهار داشت: برای نمونه در منطقه سنگان، ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندله خواهیم داشت اما تحقق این مهم نیازمند توسعه حمل و نقل در این منطقه به ۲۳ میلیون تن است.
  • سعدمحمدی ادامه داد: دستیابی به تولید ۷۰۰ هزار تن کنسانتره سرب و روی مهدی آباد زنجان، محقق شدن برنامه ریزی تولید یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن زغال در پنج سال آینده و توسعه ظرفیت آلومینیوم لامرد به میزان ۳۰۰ هزار تن در فاز نخست، همگی نیازمند توسعه زیرساخت های حمل و نقل است اما سیاستگذاری ها برای حمل و نقل دریایی نیز تعیین تکلیف نشده و نیازمند تصمیم‌گیری‌های کلان است.
  • سعدمحمدی تاکید کرد: باید مشخص شود جابجایی انواع سنگ آهن، گندله، فولاد، زغال، سرب و روی و … قرار است با چه ظرفیت ریلی و جاده‌ای به انجام برسد.معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، گفت: برای توسعه معدن در افق ۱۴۰۴، نیازمند دست کم ۱۳ هزار کیلومتر زیرساخت حمل و نقل ریلی هستیم، در حالی که مجموع زیرساخت های ریلی کشور فقط ۱۲ هزار کیلومتر است.

حمل و نقل ریلی   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219