#
#
اخبار اقتصادی بورس

جلسه وزیر صنعت با قطعه سازان و خودروسازان

جلسه وزیر صنعت با قطعه سازان و خودروسازان
کد: 33221   تاریخ انتشار :۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۴

عضو انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان از جلسه قطعه سازان و خودروسازان با وزیر صمت خبر داد.

به گزارش TSEpress رضا رضایی عضو انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان از جلسه ای با وزیر صمت برای رسیدگی به مشکلات قطعه سازان خبر داد و گفت: قرار است در این جلسه در مورد قیمت خودرو نیز صحبت شود.
  • او با اشاره به این موضوع که وضعیت قطعه سازان بسیار آشفته است مطرح کرد: قطعه سازان سه ماه است که مبلغی از مشتریان خود دریافت نکرده اند. قطعه سازان باید مواد اولیه که همه آنها خصولتی یا دولتی است همانند مواد پتروشیمی و مس و فولاد را با ۲۰۰ درصد تا ۲۵۰ درصد گران تر خریدای کنندو بعد قطعات تولیدی را با نصف قیمت به خودروساز بفروشند. با این حال پول قطعه سازان نیز یک سال طول می کشد تا پرداخت شود. این معادله اصلا معادله درستی نیست و قطعه سازان در حال از بین رفتن هستند.
  • رضایی افزود: قرار بود افزایش قیمت خودروها این هفته اعلام شود باید منتظر بمانیم تا رقم این افزایش قیمت ها اعلام شود. قرار است خودروهای پر تیراژ درصدی افزایش قیمت پیدا کنند.

بورس تهران   خساپا   خودرو   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219