#
#
اخبار اقتصادی بورس

تولید کامیون جدید در زامیاد

تولید کامیون جدید در زامیاد
کد: 33276   تاریخ انتشار :۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۱

مدیرعامل شرکت زامیاد گفت: در طرح نوسازی ناوگان فرسوده تجاری، برای زامیاد سهم ۱۰ درصدی شامل تحویل بیش از ۲۰ هزار دستگاه اتوبوس، مینی بوس، کامیون و کشنده در سه سال در نظر گرفته شده است.

به گزارش TSEpress مدیرعامل زامیاد امروز (سه شنبه) در حاشیه نخستین روز از سومین نمایشگاه بین المللی خودرو تهران به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: مطابق برنامه محصولاتی که قادر به پاس کردن استانداردهای موردنظر سازمان ملی استاندارد باشند و توان داخلی سازی آنها را داشته باشیم وارد ناوگان تجاری جدید می کنیم. «محمد زارع پور اشکذری» یادآوری کرد: مطابق برنامه، سهم داخلی سازی در زمینه تولید کامیون و کشنده تا سال ۱۴۰۰ به بیش از ۴۰ درصد می رسد.
  • تولید کامیون جدید در زامیاد
  • به گفته زارع پور اشکذری، شرکت زامیاد با سابقه ۵۵ ساله از زیرساخت های خوبی برای تولید خودروهای تجاری وانت، پیکاپ، کامیون و کشنده برخوردار است. وی یادآوری کرد: شرکت ایویکو ایتالیا شریک تجاری زامیاد در حوزه خودروهای سنگین است که بیش از ۲۵ سال با این شرکت همکاری مشترک دارد. ایویکو یکی از مطرح ترین شرکت های تولیدکننده خودروهای تجاری در اروپاست که از سال ۱۹۷۵ میلادی فعالیت خود را در زمینه تولید خودروهای تجاری و سنگین آغاز کرد. کارخانه این شرکت در شهر تورین ایتالیا قرار دارد.
  • این شرکت سال ۱۳۷۲ فعالیت مشترک خود را با زامیاد آغاز کرد و انواع کامیون های کِشنده سنگین، کامیون های باری و کمپرسی، مینی بوس و ون مسافری را در این شرکت تولید و به بازار ایران عرضه کرده است.
  • زارع پور اشکذری اضافه کرد: شرکت زامیاد در نمایشگاه امسال از کامیون «اِی.دی۳۸۰» رونمایی کرد که جدیدترین کامیون یورو۵ است و مدل یورو۳ آن با استقبال زیادی در کشور روبرو شده بود.
  • وی ادامه داد: تولید سالیانه دستکم یک هزار دستگاه از این کامیون در برنامه بوده و برای تامین قطعات آن برنامه ریزی شده است. مدیرعامل زامیاد از فعالیت دوباره این شرکت در زمینه تولید اتوبوس و مینی بوس پس از ۱۰ سال خبر داد و ابراز امیدواری کرد نمونه های جدید تا پایان سال وارد کشور شده و بتدریج عملیات تولید آنها به انجام برسد.
  • پادرا پلاس، جایگزین نیسان آبی
  • مدیرعامل زامیاد درباره رونمایی از وانت پادرا پلاس در این دوره نمایشگاه گفت: اکنون وانت پادرا بنزین سوز در زامیاد تولید می شود اما نمونه جدید موسوم به پادرا پلاس در سه وضع بنزینی، دوگانه سوز و دیزلی تولید می شود که جایگزینی برای نیسان آبی است.
  • وی بیان داشت: نیسان بخشی از استانداردهای مورد نظر سازمان ملی استاندارد را پاس می کند اما در صورتی که این سازمان اجازه تولید آن را ندهد از خط خارج می شود.
  • زارع پور اشکذری اضافه کرد: نسل جدید پادرا در سه ماهه نخست سال ۱۳۹۸ وارد بازار می شود.

بازار سرمایه   بورس تهران   خزامیا   خودروسازی   زامیاد   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219