۲ فروردین ۱۴۰۲ - 2023 22 Mar
#
#
اخبار اقتصادی بورس

طراحی، تأمین و اجرای خط انتقال تیرآهن سنگین‌ H300

طراحی، تأمین و اجرای خط انتقال تیرآهن سنگین‌ H300
کد: 33549   تاریخ انتشار :۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۰

تنوع محصول با رویکرد تولید محصولات استراتژیک و با ارزش افزوده بالاتر از جمله اولویت‌های شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان است. پروژه بازسازی کارگاه نورد ۶۵۰  جهت تولید ریل در همین راستا و همچنین به منظور خودکفایی کشور در تولید این محصولات استراتژیک تعریف و با موفقیت اجرا گردید.

به گزارش TSEpress در پروژه بازسازی نورد ۶۵۰، با اضافه شدن قفسه‌های نورد جدید و ماشین صافکاری فوق سنگین ریل، خوشبختانه برای اولین بار در کشور امکان نورد و صافکاری تیرآهن بال‌پهن تا سایز H300 نیز فراهم گردید. بدین منظور نیاز بود پس از صافکاری تیر‌آهن‌ H در ماشین صافکاری ریل، محصول از بستر ریل خارج شده و به روی بسترهای موجود تیرآهن جهت بسته بندی منتقل گردد.

  • در این راستا مذاکراتی با شرکت آلمانی کوتنر (پیمانکار خارجی پروژه ریل) جهت طراحی و تامین بخشی از تجهیزات خط انتقال  تیرآهن H صورت پذیرفت و شرکت مذکور مبلغ ۴۶۰ هزار یورو را برای انجام این خدمات اعلام نمود. با توجه به قابل توجه بودن مبلغ فوق ، بررسی امکان استفاده از توانمندی‌های داخلی شرکت ذوب‌آهن اصفهان در این زمینه در دستور کار معاونت برنامه ریزی و توسعه قرار گرفت. بر این اساس موضوع احداث خط انتقال تیرآهن بال پهن H300 به عنوان یک پروژه تعریف و کلیه خدمات مهندسی و طراحی پایه و تفصیلی در حوزه‌های مکانیک، تاسیسات، سیویل، برق، اتوماسیون و برنامه‌نویسی توسط کارشناسان مدیریت مهندسی‌کارخانه  انجام شد. جهت تسریع در اجرای پروژه و کاهش هزینه‌های اجرا، یکی از محورهای اصلی در انجام این طراحی، تلاش در جهت استفاده حداکثری از تجهیزات رزرو و مازاد موجود در کارخانه (بویژه تجهیزات رزرو پروژه ریل) تعریف گردید.
  • برهمین اساس پس از بازسازی و تغییر طرح‌های لازم بر روی برخی تجهیزات موجود از قبیل موتور گیربکس‌ها و ساخت میز اپراتوری در کارگاه نورد ۶۵۰، تابلوهای برق نیز توسط پیمانکار داخلی تامین گردید. همچنین سایر تجهیزات مکانیکی مورد نیاز (حدود ۳۳ تن) توسط مدیریت کارگاه‌های ساخت‌ و تولید ساخته و بخشی از تجهیزات نیز توسط مدیریت خرید تجهیزات و قراردادهای توسعه، تأمین گردید.
  • عملیات ساختمانی پروژه توسط مدیریت تعمیرات و نوسازی راه ‌و ساختمان و عملیات نصب تجهیزات توسط مدیریت برنامه‌ریزی و نظارت بر نگهداری‌ و تعمیرات، تحت نظارت مدیریت اجرایی توسعه ناحیه‌چدن و همکاری موثر مدیریت نورد انجام پذیرفت.
  • خوشبختانه نتیجه عملکرد مجموعه‌های فعال در اجرای این پروژه در قالب یک کار گروهی و منسجم، در پایان مهر ماه ۹۷ به ثمر نشست و این پروژه با موفقیت راه‌اندازی و تیرآهن H300 تولید و تا انتهای بستر بسته‌بندی منتقل گردید و  از این طریق صرفه‌جویی بیش از ۳۵۰‌ هزار یورو برای شرکت حاصل شد.

بازار سرمایه   بورس تهران   ذوب   ذوب آهن اصفهان   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219