#
#
اخبار اقتصادی بورس

بانک تجارت ۲۷۳ ملک مازاد خود را فروخت

بانک تجارت ۲۷۳ ملک مازاد خود را فروخت
کد: 33772   تاریخ انتشار :۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۴۴

حق وردی قائم مقام مدیرعامل بانک تجارت از فروش ۲۷۳ ملک مازاد این بانک به ارزش تقریبی ۲٫۳۰۷ میلیارد ریال در ۱۰ ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش TSEpress به نقل از روابط عمومی بانک تجارت، نادرخواجه حق وردی، قائم مقام مدیرعامل این بانک در گفت وگویی با اشاره به اینکه کاهش تعداد شعب و فروش املاک مازاد به عنوان دو محور اصلی برنامه های بانک برای سال جاری بوده است گفت: یکی از اهداف فروش املاک مازاد ایجاد جریان نقدینگی در دارایی‌ها است . افزایش توان بانک در پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های تولیدی بر اساس ماده ۱۶ و ۱۷ قانون رفع موانع تولید مورد تاکید بوده و بر اساس این قانون حداقل ۳۳ درصد املاک بانک باید به فروش رسانده شود. اهمیت بهبود نسبت کفایت سرمایه بانک و ایجاد جریان نقدینگی در دارایی ها از طریق فروش املاک مازاد و تملیکی در کنار دیگر برنامه‌های جذب و تخصیص منابع از دیگر اولویت‌های بانک تجارت به شمار می رود که در سال ۹۷ توجه ویژه ای به آن شده است.
  • وی افزود: آمار فروش املاک مازاد بانک تجارت از نظر تعداد و مبلغ همواره روند صعودی داشته است. این امر موجب مولد سازی و ایجاد جریان نقدینگی در بانک شده که در نهایت به دلیل ورود این بخش از دارایی ها به جریان نقدی، عملا ضمن تحقق بخشی از وظایف قانونی سبب کاهش نیاز بانک به تامین نقدینگی از سایر منابع گران قیمت می شود. این امر همزمان از افزایش زیان بانک نیز جلوگیری خواهد کرد.
  • حق‌وردی یادآور شد: از سال ۱۳۹۶ امکان فروش املاک تملیکی با نظارت مرکز به استان‌ها تفویض شده است. بانک تجارت با اتخاذ این رویکرد در سال ۹۶ به فروش ۲۸۴ ملک مازاد خود به ارزش تقریبی ۱٫۶۴۶ میلیارد ریال مبادرت کرد که این میزان فروش نسبت به سال ۹۵ از رشد ۵۴۲ درصدی برخوردار بوده است.
  • قائم مقام مدیر عامل بانک تجارت در ادامه گفت: علاوه بر ۲۷۳ ملک فروخته شده از ابتدای امسال تا پایان دیماه ۱۷۴ ملک مازاد بانک نیز در شرف فروش بوده که پیگیری لازم در حال انجام است.
  • وی یاد آور شد: طی سال‌های اخیر با توسعه خدمات الکترونیک از جمله پایانه های فروشگاهی، خودپردازها، موبایل بانک، اینترنت بانک و ... ، دفعات مراجعه به شعب بانک‌ها کاهش یافته و مشتریان بانک‌ها بیشتر علاقمند به استفاده از خدمات الکترونیک و سرویس‌های بر خط هستند. در این راستا باتوجه به تعدد شعب بانک های دولتی، خصوصی و  موسسه های مالی و اعتباری و به دلیل حضور و رقابت در بازار فعلی اقداماتی مانند چابک‌سازی، کاهش هزینه‌ها و استفاده بهینه از پتانسیل موجود را به عنوان اصلی اساسی سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده‌ایم.
  • حق وردی به برنامه بانک تجارت برای کاهش و ادغام شعب اشاره کرد و گفت: بر اساس راهبردهای تعیین شده این روند در قالب یک برنامه سه ساله (از سال ۹۷ تا ۹۹) اجرائی می‌شود. در سال ۱۳۹۶ تعداد ۵۴ شعبه بانک تجارت در دیگر شعب ادغام شدند و در سال ۱۳۹۷ نیز قرار است ۲۰۵ شعبه دیگر ادغام شود که از این تعداد تاکنون ۱۷۲ شعبه ادغام شده است.

بانک تجارت   بورس تهران   وتجارت   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219