۹ فروردین ۱۴۰۲ - 2023 29 Mar
#
#
اخبار اقتصادی بورس

مجلس و دولت برای تامین مواد اولیه ذوب آهن اصفهان به زودی تصمیمات موثری می گیرند

مجلس و دولت برای تامین مواد اولیه ذوب آهن اصفهان به زودی تصمیمات موثری می گیرند
کد: 33884   تاریخ انتشار :۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۳

دکتر محمد رضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم کرمان و راور با حضور در ذوب آهن اصفهان ضمن بازدید از خط تولید ریل و تیرآهن بال پهن ، با مهندس منصور یزدی زاده مدیرعامل و جمعی از مسئولین این شرکت دیدار و گفتگو نمود.

به گزارش TSEpress وی حمایت از واحدهای تولیدی کشور در شرایط کنونی را بیش از هر زمان دیگری مهم و ضروری دانست و اظهار داشت : ذوب آهن اصفهان اخیراً دستاوردها و موفقیت های خوبی حاصل کرده و در رفع نیاز کشور به مقاطع ساختمانی و صنعتی بیش از وظیفه خود عمل کرده است .

  • رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود : مشکل اصلی این شرکت مربوط به تامین مواد اولیه به ویژه سنگ آهن است که منجر به خالی ماندن نیمی از ظرفیت تولیدی این شرکت شده و تولید اقتصادی این شرکت را متاثر ساخته است  .
  • دکتر پورابراهیمی گفت : برای حل این مشکل به دنبال راه حل های اساسی هستیم و در این راستا درکمیسیون اقتصادی مجلس ، جلسه ای با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت و وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برگزار می شود و به زودی شاهد اتفاقات خوبی در خصوص حل این مشکل خواهیم بود .
  • وی افزود : علی رغم تمام این مشکلات ، ذوب آهن اصفهان در امر تولید ، صادرات و صرفه جویی در انرژی ، عملکرد خوبی داشته است اما این شرکت باید با تمام ظرفیت خود کار کند ، تا شاهد تولیدی اقتصادی تر باشیم .
  • رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : برای تامین مالی پروژه های این شرکت نیز بر اساس بسته تامین مالی پیشنهادی ذوب آهن ، اقداماتی در دستور کار قرار می گیرد .
  • دکتر پورابراهیمی با انتقاد از خام فروشی سنگ آهن ، افزود : با وجود تقاضا و نیاز بازار خام فروشی امری نادرست است و در صورت تامین مواد اولیه ، صادرات ذوب آهن رشد خوبی خواهد داشت و کشورهای منطقه خواهان جدی محصولات این شرکت هستند .
  • وی با تاکید بر ضرورت واگذاری معدن سنگ آهن به ذوب آهن گفت : بدون مواد اولیه ، این شرکت قادر به تامین نیازهای داخلی و حفظ شرایط موجود نخواهد بود که هزینه های بسیاری برای اقتصاد کشور دارد .

بورس تهران   ذوب   ذوب آهن اصفهان   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219