#
#
اخبار اقتصادی بورس

معرفی نخستین تایرهای مفهومی «گروه صنعتی بارز»

معرفی نخستین تایرهای مفهومی «گروه صنعتی بارز»
کد: 34117   تاریخ انتشار :۱۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۴

«گروه صنعتی بارز» به‌عنوان بزرگ‌ترین تایرساز کشور، ‌برای اولین‌بار از سه تایر مفهومی تولید خود رونمایی کرد.

  • به گزارش TSEpress ،تولید این سه تایرحاصل همکاری مشترک «گروه صنعتی بارز» و بخش دانشگاهی کشور است و به این ترتیب نام ایران در بین معدود تولیدکنندگان تایرهای مفهمومی در دنیا قرار گرفت.
  • سرانجام پس از ماه‌ها انتظار و طی اجلاس انتخاب ملی که روز گذشته در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، «گروه صنعتی بارز»  اقدام به معرفی سه محصول کانسپت (Concept) یا مفهومی کرد. با این اقدام «گروه صنعتی بارز» و ایران پس از ژاپن، فرانسه و ایالات‌متحده در جایگاه چهارم تولیدکنندگان تایرهای بدون‌باد قرار می‌گیرد. دکتر پیروز اخوان طی برگزاری این اجلاس با اشاره به رشد روزافزون تکنولوژی در تولید تایر گفت: در گذشته تایرها به‌صورت تیوب‌دار تولید می‌شدند که با پیشرفت تکنولوژی و افزایش سرعت خودروها ضروری بود این محصول به‌صورت تیوبلس و درنهایت رادیال‌سیمی تولید شوند. حال با ورود خودروهای برقی و هیبرید به جاده‌ها لاستیک‌های مخصوصی برای آنها طراحی شده است.
  • به‌همین‌دلیل شرکت‌های بزرگ دنیا ازجمله گودیر، بریجستون و میشلن اقدام‌به طراحی تایرهای مفهومی و بدون‌هوا  (Airless) کردند که این موضوع نیز سرلوحه کار در واحد نوآوری «گروه صنعتی بارز» قرار گرفت. این سه محصول از لحاظ طراحی و مواد به‌کاررفته در آن کاملا بومی است. دکتر اخوان در پاسخ به خبرنگار روزنامه «دنیای‌خودرو» توضیح داد: در شش‌ماه گذشته با افتتاح مرکز نوآوری «گروه صنعتی بارز»  پروژه طراحی این تایرهای مفهومی کلید خورد. این تایرهای نسل جدید برای خودروهای آینده طراحی شده‌اند و برای ساخت آنها از متریال و طراحی متفاوتی استفاده می‌شود. البته این محصولات برای مسیرهای آفرود طراحی شده‌اند. همچنین درمورد تایرهای مخصوص خودروهای برقی، مرکز نوآوری ما درحال توسعه این محصول برای خودروهای برقی موجود در کشور هستند.
  • برای این کار سه تفاهم‌نامه با دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشکده فنی دانشگاه تهران و همچنین پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی به امضا رسیده است. همچنین با همکاری اتحادیه لاستیک فرانسه توانستیم این طرح‌ها را اجرایی کنیم. افشین آشفته، مشاور مدیرعامل «گروه صنعتی بارز»  و عضو «مرکز نوآوری بارز» نیز در گفت‌وگو با  روزنامه «دنیای‌خودرو» ‌معرفی این سه تایر را یک گام بلند برای تولید انبوه نسل آینده تایرهای مورداستفاده در دنیا به‌ویژه برای خودروهای برقی دانست و گفت: این تایرها برای سرعت‌های کمتر از ۱۰۰کیلومتر بر ساعت راندمان بسیار بالایی دارند و از مقاومت غلتشی و فرمان پذیری بهتری نسبت‌به
  • نمونه‌های پنوماتیک (بادی) برخوردارند. همچنین عمر این تایرها ۱٫۵تا ۲برابر تایرهای معمولی است و «گروه صنعتی بارز»  در آینده‌ای نزدیک این تایرها را برای مصارف خودروهای برقی، ‌کشاورزی و ساختمانی و آفرودی به تولید انبوه خواهد رساند.
  • در پایان برگزاری اجلاس انتخاب ملی، نشان مخصوص این اجلاس به‌همراه لوح تقدیر به مدیرعامل «گروه صنعتی بارز» رسید. در این اجلاس یک‌روزه که با برگزاری نشست‌های تخصصی همراه بود، چند شرکت فعال در حوزه خودرو و تایرسازی موفق به دریافت نشان انتخاب ملی شدند.

پکرمان   گروه بارز   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219