۱۱ فروردین ۱۴۰۲ - 2023 31 Mar
#
#
اخبار اقتصادی بورس

اموال مازاد بانک‌ها می‌تواند از طریق بورس کالا عرضه شود

اموال مازاد بانک‌ها می‌تواند از طریق بورس کالا عرضه شود
کد: 34154   تاریخ انتشار :۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۰

رئیس سازمان بورس با اشاره به عرضه اموال مازاد بانک‌ها گفت: از نظر سازمان بورس عرضه اموال مازاد بانک‌ها از طریق بورس کالا اشکالی ندارد و اگر کالاها همگن باشد و هیأت پذیرش بورس کالا آنها را بپذیرد، می‌توانیم این کار را انجام دهیم.

به گزارش TSEpress شاپور محمدی در مراسم اختتامیه مسابقات معاملات الگوریتمی در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر اینکه آیا قرار است اموال مازاد بانک‌ها از طریق بورس کالا عرضه شود؟ گفت: دقیقاً در جریان این خبر نیستم اما از نظر ما این موضوع اشکالی ندارد و اگر کالاها همگن باشند و هیأت پذیرش بورس کالا آنها را بپذیرد، می‌توانیم این کار را انجام دهیم.
  • وی درباره زمان رونمایی از ابزارهای مالی وارانت و فروش استقراضی نیز اظهار کرد: درباره وارانت مصوبه کمیته فقهی را اخذ کرده‌ایم و در خصوص فروش استقراضی هم مراحل پایانی عملیاتی شدن آن را پشت سر می‌گذاریم و قطعاً ظرف سه ماه ابتدایی سال آینده از این ابزارها رونمایی خواهد شد و دستورالعمل این ابزارها نوشته شده و موضوعات زیرساختی آنها فراهم شده است.
  • رئیس سازمان بورس اوراق بهادار گفت: امروز شاهد برگزاری مراسم اختتامیه مسابقات معاملات الگوریتمی هستیم و تیم‌های متعددی از دانشگاه‌ها و نهادهای مختلف در این مسابقات شرکت کردند و تجربه خوبی را پشت سر گذاشته‌اند.
  • محمدی درباره اختتامیه مسابقات معاملات الگوریتمی گفت: معاملات الگوریتمی یکی از روش‌های معاملاتی مرسوم در دنیاست و در برخی از کشورها ٧٠ تا ٨٠ درصد از حجم معاملات مربوط به معاملات الگوریتمی ست.
  • وی درباره ادغام سهام بانک‌ها نیز گفت: مجوز شورای عالی بورس برای نقل و انتقال سهام خارج از ساعت معاملاتی اخذ شده و در مصوبه آمده که حداکثر قیمت اسمی یا قیمت قبل از بسته شدن برای آن سهم‌ها اعمال خواهد شد.
  • رئیس سازمان بورس اوراق بهادار ادامه داد: در این خصوص سعی شده تصمیمات به نفع سهامداران باشد. البته این فروش، اختیاری است و هر شخصی که تمایل داشته باشد از مکانیزم خارج از ساعت، سهم خود را به نهادهایی که دارای مجوز هستند می‌تواند منتقل کند.

بانک   بورس   رییس سازمان بورس   شاپورمحمدی   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219