۱۱ فروردین ۱۴۰۲ - 2023 31 Mar
#
#
اخبار اقتصادی بورس

مجلس به دنبال تصویب قانون سپرده‌گذاری ارزی

مجلس به دنبال تصویب قانون سپرده‌گذاری ارزی
کد: 34325   تاریخ انتشار :۲ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۴

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از بررسی طرح سپرده‌گذاری ارزی در مجلس برای تبدیل کردن آن به قانون خبر داد.

به گزارش TSEpress عزت الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اهمیت سپرده‌گذاری ارزی در بانک‌ها، گفت: در زمینه سپرده‌گذاری ارزی در بانک‌ها خلاء قانونی و خلاء اعتماد عمومی داریم.
  • عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه قانون صریحی برای سپرده‌گذاری ارزی در سیستم بانکی کشور وجود ندارد، اظهار داشت: از آنجایی که هیچ قانونی در این زمینه وجود ندارد مشخص نیست اگر مردم دلار و یورو در بانک سپرده‌گذاری کنند، چه اتفاقی برای سرمایه آنها می‌افتد.
  • وی با اشاره به اینکه در مجلس طرحی برای سپرده‌گذاری ارزی مطرح است، بیان داشت: این طرح یا قانون سپرده‌گذاری می‌تواند با جلب اعتماد عمومی سرمایه‌های ارزی کشور را جذب سیستم بانکی کند و در آن هم نفع سپرده‌گذار دیده شود هم منافع بانک‌ها.
  • یوسفیان ملا تاکید کرد: قانون می‌تواند اعتماد مردم به دولت و سیستم بانکی را قرص و محکم کند، با این حال طرح سپرده‌گذاری ارزی هنوز در حال بررسی بوده و نهایی نشده است.
  • عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان داشت: هر زمان این طرح در صحن علنی بررسی و تصویب شود و از سوی دیگر به تایید شورای نگهبان برسد باید از سوی دولت اجرایی و نسبت به جذب سرمایه‌های ارزی در بانک‌ها اقدام شود.

سپرده ارزی بانکی   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219