#
#
اخبار اقتصادی بورس

قرارداد خارجی "مرقام" در راه است

قرارداد خارجی
کد: 34412   تاریخ انتشار :۱۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۲۰

قائم مقام مدیرعامل ایران ارقام گفت: در سال مالی منتهی به شهریور ۹۷، سیاست شرکت ایران ارقام کنترل هزینه‌ها بود که در این زمینه موفق عمل کردیم اما در سال ۹۸ برنامه توسعه بازار در خارج از کشور و افزایش صادرات در دستور کار قرار دارد.

به گزارش TSEpress بورس‌نیوز، در سال گذشته میزان سود خالص ایران ارقام به‌عنوان دومین شرکتی که بیشترین سهم از بازار سخت افزاری کشور را برعهده دارد سیر صعودی را در پیش گرفت.
 • براساس اطلاعات صورت‌های مالی این شرکت در سال ۹۷ میزان فروش ۱۰۹ میلیارد تومانی و سود عملیاتی ۱۳٫۷ میلیارد تومانی را نیز تجربه کرده که نسبت به مقادیر پیش‌بینی‌شده در بودجه به ترتیب ۴ و ۱۶۰ درصد افزایش یافته و از سویی دیگر بهای تمام‌شده محصولات ایران ارقام نیز نیز کاهش ۳۸ درصدی را تجربه کرده است.
 • در این خصوص گفت‌و‌گوی محسن مقدم قائم مقام مدیرعامل ایران ارقام با خبرنگار بورس نیوز را می‌خوانید.
 • - فعالیت‌های شرکت عمدتا وابسته به واردات تکنولوژی بوده و در چنین شرایطی وضعیت سال گذشته را توضیح دهید؟
 • ایران ارقام به‌‌عنوان قدیمی‌ترین شرکت در حوزه تولید سخت‌افزار در سال ۹۷ همانند دیگر شرکت‌ها با مشکلاتی در زمینه تامین ارز و قطعات بوده اما این امر فرضت‌هایی نیز برای این شرکت ایجاد کرد؛ این شرکت در سال مالی گذشته برنامه‌ای برای قیمت رقابتی که هم‌اکنون در بازار منطقه شکل گرفته در نظر گرفته و همچنین حضور در برخی رویدادها و نمایشگاه‌ها در سال جاری نیز به همین دلیل است.
 • - براساس پیش‌بینی‌های انجام شده وضعیت ایران ارقام در سال ۹۸ چگونه خواهد بود؟
 • در سال ۹۸ بخش کسب و کار کشور با مشکلاتی مواجه خواهد شد اما مدیریت سخت، راه‌های توسعه را نیز فراهم خواهد کرد. در این سال شرکت‌ها ملزم به ادغام هستند و شرکت‌های کوچک مجبورند کوچکتر شوند که این امر فرصتی برای ما محسوب می‌شود.
 • - برای سال ۹۸ چه برنامه‌ای دارید؟
 • در سال مالی منتهی به شهریور ۹۷، سیاست شرکت ایران ارقام کنترل هزینه‌ها بود که در این زمینه موفق عمل شد اما در سال ۹۸ برنامه توسعه بازار در خارج از کشور و افزایش صادرات در دستور کار قرار دارد.
 • تا پایان شهریور سال ۹۸ یک قرارداد خارجی منعقد می‌شود و تنوع سبد محصولات صادراتی‌ شرکت نیز افزایش می‌یابد که در این زمینه اقدامات جدی صورت گرفته و فکر می‌کنم در ۳ ماهه نخست سال ۹۸ خبرهایی در این مورد خواهیم داشت.
 • - آیا ایران ارقام نگاهی به بازار سرمایه دارد؟
 • در این زمینه مدیران باید بر مدیریت بهینه شرکت تمرکز کنند اما اگر منظورتان بازارگردانی باشد، قطعا خیر؛ اما با توجه به اینکه بازارسرمایه در زمینه تامین مالی کمک‌هایی را به تمامی شرکت‌ها خواهد کرد و ایران ارقام برای تامین مالی نگاهی به این بازار خواهد داشت.
 • - شرایط بازار سرمایه را چطور اریابی می کنید؟
 • در حال حاضر نرخ ارز شاخص پیشروی بازار سرمایه کشور بوده و از آنجا که بازار سرمایه یک بازار پیرو محسوب می‌شود حتما در سال ۹۸ رشد را تجربه خواهد کرد اما باید این نکته را در نظر بگیریم که منظور از رشد، رشد بالاتر از تورم نیست؛ بخشی از بازار، مانند بازارهای کالاپایه، بازارهای خدماتی و شرکت‌های شبیه به ایران‌ارقام که پیرو بازار ارز هستند و افزایش نرخ آن به افزایش قیمت خدمات منجر نمی‌شود و رشد بیشتری در پی خواهد داشت.

ایران ارقام   بورس تهران   مرقام   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219