۳ فروردین ۱۴۰۲ - 2023 23 Mar
#
#
اخبار اقتصادی بورس

رد پای احتیاط در بازار پایه

رد پای احتیاط در بازار پایه
کد: 34462   تاریخ انتشار :۱۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۰

به تازگی مقررات جدید برای بازار پایه فرابورس به تصویب هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار رسیده است که قرار است از خرداد ۱۳۹۸ دستورالعمل جدید بازار پایه فرابورس عملیاتی شود.

به گزارش TSEpress در حال حاضر در فرابورس ایران معاملات در تابلو ج بازار پایه، سه روز در هفته انجام می‌شود اما مطابق با دستورالعمل جدید سه تابلو زرد، نارنجی و قرمز را خواهیم داشت که در این تابلوها در تمام روزهای هفته امکان معامله وجود دارد.
  • در طبقه‌بندی جدید، تابلو الف عملاً حذف شده است. تابلو ب تبدیل به تابلو "زرد" شده و تابلو "نارنجی" نیز به جای تابلو ج فعالیت می‌کند. همچنین یک تابلو جدید با نام تابلو "قرمز" ایجاد شده است.
  • شرکت‌هایی که حکم‌های ورشکستگی را دریافت کرده‌اند و یا در حال انحلال هستند یا اینکه سه سال متوالی اطلاعات مالی خود را منتشر نکرده‌اند، در تابلو "قرمز" درج می‌شوند.
  • دامنه نوسان قیمت در مراحلی که معاملات به صورت پیوسته انجام می‌شود، دامنه قیمت پایانی روز قبل مثبت یک ریال خواهد بود. با این کار عملاً نوسان معاملات پیوسته گرفته می‌شود.
  • در تابلو زرد دو روز در هفته، در تابلو نارنجی یک روز در هفته و در تابلو قرمز یک روز در ماه، امکان حراج قیمت وجود خواهد داشت. نکته مهم دیگر آن است که بعد از اجرا شدن دستورالعمل جدید، سفارش‌ها در بازار پایه نمایش داده نمی‌شود و مانند روش بوک بیلدینگ مظنه‌های خریدوفروش منتشر نمی‌شود.

بازار بورس   بازار پایه فرابورس   فرابورس   

نظرات(1)

  1. قادر وثوقی گفت:

    خیلی کار بی خودی و غیر کارشناسی

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219